Dzień dziecka w KPRM

Data publikacji: 05.06.2017

"Bardzo się cieszę, że jesteście tutaj z nami, niech to będzie dzień szczęścia dla naszych małych gości. Ten dzień i ogrody są dla was" – premier Beata Szydło gościła rodziny na sobotnim pikniku z okazji Dnia Dziecka w ogrodach KPRM. „Polak Mały” był hasłem przewodnim tegorocznego wydarzenia. Swoje stoiska zaprezentowały również Komenda Główna Policji i Komenda Stołeczna Policji.

Nauka przez zabawę

Na dzieci w ogrodach Kancelarii Premiera czekały liczne warsztaty i pokazy. Miały okazję poznać podstawy ratownictwa medycznego i pierwszej pomocy, a także zdobyć wiedzę o krwiodawstwie. W pikniku czynny udział wzięła również Komenda Główna Policji. Stoisko koordynował Gabinet KGP, a współtworzyli: Gabinet Komendanta Głównego Policji, Biuro Komunikacji Społecznej KGP, Biuro Prewencji KGP, Biuro Ruchu Drogowego KGP oraz Komenda Stołeczna Policji. Milusińscy mogli zapoznać się z zasadami bezpieczeństwa ruchu drogowego, jak również obejrzeć z bliska sprzęt policyjny, czy też samodzielnie zbadać ślady daktyloskopijne.

Biuro Komunikacji Społecznej KGP zorganizowało Konkurs na „WIERSZYK O POLICJI” dla dzieci od 5 do 12 roku życia. Organizator określił dwie kategorie wiekowe:

  • dzieci od 5 do 8 roku życia;
  • dzieci od 9 do 12 roku życia.

Każdy uczestnik konkursu mógł zgłosić tylko jedną pracę konkursową. Wierszyk miał zawierać maksymalnie 7 wersów, mógł być napisany z użyciem dowolnej formy poetyckiej i przekazany na druku konkursowym otrzymanym od Organizatora.

Biuro Komunikacji Społecznej KGP przewidziało nagrody dla 10 laureatów Konkursu w postaci gier planszowych pt. „Zostań dzielnicowym” i dyplomów uznania. Zgłoszenia przyjmowano do godz. 14.00. Lista laureatów została ogłoszona o godz. 15.00 na stoisku promocyjnym Policji. Wyłoniono po 5 laureatów z każdej kategorii wiekowej. Wszystkie dzieci biorące udział w Konkursie, które zgłosiły się na ogłoszenie wyników otrzymały pamiątkowy dyplom.

Wśród zgłoszonych prac przeważały wiersze rymowane, ale znalazły się także prace konkursowe w formie życzeń i podziękowań dla Policji za pracę.

Dzieci mogły nauczyć się także zasad programowania z wykorzystaniem tabletów oraz dowiedzieć się jak zachować bezpieczeństwo w sieci. Swoje talenty dzieci prezentowały podczas warsztatów teatralno-logopedycznych, plastycznych i rzeźbiarskich. Najmłodsi mogli również nauczyć się fechtunku lub gry na bębnach djembe.

Atrakcje sportowe i królestwo młodego kucharza

Fani sportu obejrzeli pokazy karate, footballu amerykańskiego i samoobrony. Spędzili również czas aktywnie, grając w koszykówkę, piłkę ręczną, piłkarzyki i unihokej. Młodzi siłacze mieli okazję sprawdzić się w turnieju przeciągania liny. 

Mali amatorzy kulinariów nie tylko smakowali w produkty ze znakiem Poznaj Dobrą Żywność, ale też wzięli udział w warsztatach kulinarnych oraz eksperymentach w mini laboratoriach kuchni molekularnej.

Quizy, konkursy i strefa małych księżniczek

Swoją wiedzę najmłodsi mogli sprawdzić m.in. w quizach na temat bezpieczeństwa na kolei, sprawach budżetowych i finansowych, a nawet z wiedzy morskiej. Najlepsi otrzymali atrakcyjne nagrody.

Na małe damy czekały stanowiska fryzjerskie i make-upu, a także zajęcia z wykonywania biżuterii i malowania koszulek oraz torebek.

Inne atrakcje

Dzieci miały możliwość z bliska obejrzeć wozy Straży Pożarnej Kołowy Transporter Opancerzony Rosomak, a także wziąć udział w pokazie sprzętu pirotechnicznego lub przejść przez ścieżkę saperską.

Maluchy mogły zrobić sobie zdjęcia w fotobudce, przymierzyć historyczne stroje, obejrzeć seans w kinie 5D, wyrobić paszport Małego Polaka, a także obejrzeć na żywo pojedynek rycerzy o księżniczkę i pokaz sokolników.

(KPRM, foto: Krzysztof Chrzanowski Policja 997)