Hydroponiczna plantacja marihuany z nowatorskim oświetleniem LED zlikwidowana przez opolski CBŚP

Data publikacji: 31.05.2017

8 kg marihuany i ponad 360 krzewów konopi zabezpieczyli policjanci opolskiego CBŚP podczas likwidacji w pełni profesjonalnej hydroponicznej plantacji w województwie opolskim. W ręce funkcjonariuszy wpadli ojciec z synem, którzy zorganizowali ten proceder. Czarnorynkowa wartość zabezpieczonych gotowych narkotyków i marihuany, którą można uzyskać z krzewów to ponad 1,2 mln złotych. W Prokuraturze Okręgowej w Opolu mężczyźni usłyszeli zarzuty związane z wytwarzaniem, posiadaniem i handlem znaczną ilością narkotyków. Grozi im do 12 lat więzienia. Obaj zostali tymczasowo aresztowani.

Policjanci z opolskiego CBŚP wpadli na trop hurtowych handlarzy narkotyków pochodzących z Nysy. Funkcjonariusze przypuszczali, że procederem tym zajmuje się ojciec z synem. Młodszy został zatrzymany, kiedy swoim samochodem przewoził narkotyki. Policjanci opolskiego CBŚP znaleźli przy nim ponad pół kilograma marihuany.

W tym samym czasie, inna ekipa policjantów CBŚP wkroczyła do domu zamieszkałego przez mężczyzn. Tam policjanci zatrzymali drugiego handlarza. Funkcjonariusze odkryli profesjonalną hydroponiczną plantację marihuany, która mieściła się na poddaszu budynku. Wartość nowatorskiego sprzętu wykorzystywanego do uprawy narkotyków, mogła sięgać blisko 100 tys. złotych. To  pierwszy razy, kiedy policjanci zlikwidowali plantację urządzoną w taki sposób.  Policjanci zabezpieczyli ponad 360 krzewów konopi, z których można uzyskać ponad 70 kg gotowego produktu. Do tego w pomieszczeniach było już 7,5 kg marihuany przygotowanej do sprzedaży.

Czarnorynkowa wartość zabezpieczonych gotowych narkotyków i marihuany, którą można uzyskać z krzewów to 1,2 mln  złotych.

W Prokuraturze Okręgowej w Opolu, mężczyźni usłyszeli zarzuty związane z wytwarzaniem, posiadaniem i handlem znaczną ilością narkotyków. Mogą spędzić w więzieniu nawet 12 lat. Na wniosek Prokuratury Okręgowej w Opolu obaj zostali tymczasowo aresztowani.

Źródło: CBŚP