Kto będzie najlepszy? "I Zawody Sprawnościowe o Puchar Dowódcy Oddziału Prewencji Policji w Katowicach"

Data publikacji: 16.05.2017

W katowickim oddziale prewencji policji rozpoczęły się pierwsze w historii jednostki zawody sprawnościowe o puchar Dowódcy OPP w Katowicach. W rywalizacji stanęło 6 kompanii oraz Kompania Wzmocnienia. Zawody mają na celu podnoszenie sprawności fizycznej mundurowych oraz kształtowanie współpracy zespołowej w duchu sportowej rywalizacji. Jak dotąd w zmaganiach prowadzi kompania wzmocnienia dowodzona przez nadkom. Mariusza Kajdę i nadkom. Waldemara Wierzyckiego. Finał zawodów odbędzie się 18 maja.

Wczoraj rozpoczęła się rywalizacja sportowa w "I Zawodach Sprawnościowych o Puchar Dowódcy Oddziału Prewencji Policji w Katowicach". W szranki stanęło 6 kompanii oraz kompania wzmocnienia z katowickiego oddziału prewencji policji. Są to pierwsze tego rodzaju zawody zorganizowane w Oddziale Prewencji Policji w Katowicach z zakresu sprawności fizycznej ogólnej i umiejętności współpracy zespołowej. Oprócz corocznych testów sprawnościowych, kierownictwo jednostki postanowiło wprowadzić do rocznego harmonogramu szkoleń wewnętrzne zawody o Puchar Dowódcy Oddziału Prewencji Policji w Katowicach. Będą one prowadzone w formule współzawodnictwa sportowego pomiędzy poszczególnymi pododdziałami prewencji, a ich celem będzie wyłonienie najlepszej drużyny reprezentującej pododdział. W tym roku do rywalizacji stanęły Kompanie Prewencji I-VI oraz Kompania Wzmocnienia OPP z Katowic. Każda z nich wystawiła reprezentację składającą się z 6 policjantów. Kapitanem drużyny jest policjant zajmujący etatowe stanowisko dowódcy drużyny lub dowódcy plutonu.

Poniedziałkowa rywalizacja odbywała się na hali sportowej katowickiego oddziału i składała się z 4 konkurencji: biegu wahadłowego, wchodzenia po linie, zwisu swobodnego na drążku oraz ewakuacji rannego poprzedzonej 20-krotnym wyciskaniem ciężaru o wadze 17,5 kg. Ta ostania konkurencja rozpoczyna się w umundurowaniu ćwiczebnym, następnie po wykonaniu wyciśnięć, policjanci zakładają pełny sprzęt ochronny na wypadek poważnego zagrożenia (PZ) i pokonują tor przeszkód z noszami, na których leży jeden z zawodników. Wygrywa drużyna, która wykona zadanie najszybciej.

Po pierwszym dniu zawodów prowadzenie w rywalizacji objęła drużyna reprezentująca Kompanię Wzmocnienia OPP w Katowicach. Jeszcze ciekawiej zapowiada się drugi dzień rywalizacji, który przypada na 18 maja br. Policjanci będą na czas przenosić połączone ze sobą opony, przewracać je po piasku, rywalizować podczas konkurencji ratowniczych w wodzie, na łodziach i poza nimi. Zawody zostaną zakończone konkurencjami strzeleckimi m.in. po uprzednim pokonaniu toru przeszkód. Wszystkim uczestnikom "I Zawodów Sprawnościowych o Puchar Dowódcy Oddziału Prewencji Policji w Katowicach" życzymy udanej rywalizacji i pamiętnego zwycięstwa.

Źródło: KWP Katowice