Informacyjny Serwis Policyjny

Informacyjny Serwis Policyjny

W karmie dla psów – tytoń do fajek wodnych – CBŚP, SG i KAS udaremniły rekordowy przemyt

Zamieszczony Data publikacji 09.05.2017

To miały być kilogramowe opakowania z karmą dla psów. Tymczasem okazało się, że w puszkach ukryty był tytoń ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich, który miał trafić do Niemiec. Policjanci CBŚP z Chełma i funkcjonariusze SG z Przemyśla udaremnili rekordowy przemyt tytoniu do fajek wodnych. Towaru było ponad 9 ton. Do sprawy zatrzymany został kierujący tirem, który przewoził towar. Wartość zabezpieczonego tytoniu szacuje się na prawie 5,5 mln złotych.

Współpraca funkcjonariuszy CBŚP z Chełma oraz SG z Przemyśla zaowocowała zatrzymaniem do kontroli w Barwinku przy wjeździe do Polski zestawu ciężarowego, kierowanego przez obywatela Polski Jacka K. mieszkańca Lubelszczyzny. Według dokumentów w tirze powinny znajdować się metalowe, kilogramowe puszki z karmą dla psów. Jednak zarówno policjanci jak i straż graniczna nie dała wiary kierującemu TiRem. Po sprawdzeniu towaru, okazało się, że w metalowych puszkach jest tytoń do fajki wodnej, pochodzący ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Funkcjonariusze ustalili, że towar miał być przewieziony z Bułgarii do Niemiec. Kierujący TiRem został zatrzymany i doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Krośnie. Tutaj zostały mu przedstawione zarzuty z tytułu naruszeń przepisów karno-skarbowych. Na poczet przyszłych kar został zabezpieczony ciągnik wraz z naczepą.

Sprawa została przekazana do prowadzenia funkcjonariuszom Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej.

Źródło: CBŚP

 

Ładowanie odtwarzacza...
 
Tagi: przemyt, CBŚP
powrót
drukuj