Informacyjny Serwis Policyjny

Informacyjny Serwis Policyjny

XIV Wiosenny Bieg Przełajowy Służb Mundurowych – wyniki

Zamieszczony Data publikacji 27.04.2017

26 kwietnia 2017 r. o godz. 13.00 w Szkole Policji w Katowicach po raz czternasty odbył się Wiosenny Bieg Przełajowy Służb Mundurowych pod honorowym patronatem Komendanta Głównego Policji. Pogoda w tym roku nie sprzyjała biegaczom. Padający cały dzień deszcz i temperatura około 5°C spowodowały, że trasa była śliska i błotnista. Mimo tego na linii startu stawiło się blisko stu pięćdziesięciu zawodników reprezentujących większość polskich służb mundurowych. Wśród zawodników znaleźli się przedstawiciele m.in. Wojska Polskiego, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej, Służby Więziennej, straży miejskich/gminnych, policjanci z jednostek terenowych Policji, kadra oraz słuchacze Szkoły Policji w Katowicach.

Pierwszy metę przebiegł już po 33 minutach i 3 sekundach Łukasz Oślizło, reprezentant Komendy Miejskiej Policji w Katowicach. Pierwsze miejsce w klasyfikacji kobiet zajęła Anna Porzuczek ze Straży Miejskiej w Tychach z wynikiem 43:34.  W kategorii słuchaczy Szkoły Policji w Katowicach zwyciężył Mateusz Ceremuga z czasem 36:45,5.

W klasyfikacji drużynowej najlepsza okazała się reprezentacja Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi, nieznacznie wyprzedzając strażaków reprezentujących policjantów z KMP w Katowicach. Trzecią lokatę wywalczyli żołnierze z 1. Kompanii Szturmowej 16. Batalionu Powietrznodesantowego z Krakowa, a słuchacze Szkoły Policji w Katowicach znaleźli się tuż za podium na miejscu czwartym.

Po zakończonym biegu oficjalne ogłoszenie wyników odbyło się w hali sportowej. Wręczając pamiątkowe puchary i nagrody Komendant Szkoły Policji w Katowicach insp. Rafał Kochańczyk podziękował wszystkim uczestnikom za udział w biegu i życzył kolejnych sukcesów sportowych.

W organizację XIV Wiosennego Biegu Przełajowego Służb Mundurowych czynnie włączyły się Zarząd Główny i Szkolny Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów. Nowością w tym roku był elektroniczny pomiar czasu.

Wyniki w poszczególnych kategoriach:


Źródło: Szkoła Policji w Katowicach

  • zawodnicy w trakcie zawodów
  • zawodnicy w trakcie zawodów
  • zawodnicy w trakcie zawodów
  • zawodnicy w trakcie zawodów
  • zawodnicy w trakcie zawodów
  • zawodnicy w trakcie zawodów
  • zawodnicy w trakcie zawodów
  • zawodnicy w trakcie zawodów
  • zawodnicy na podium
 
Tagi: sport, biegi
powrót
drukuj