Trwa „Tydzień Katyński”

Data publikacji: 25.04.2017

Dziś w Centrum Edukacyjnym Instytutu Pamięci Narodowej „Przystanek Historia” odbywają się spotkania w ramach obchodów „Tygodnia Katyńskiego”. W ramach Dnia Komendy Głównej Policji i Stowarzyszenia „Rodzina Policyjna 1939” w porannym wykładzie nadkom. Zbigniewa Bartosiaka Naczelnika Wydziału do spraw Ceremoniału Policyjnego Komendy Głównej Policji wzięły udział dzieci z kieleckich szkół oraz przedstawiciele Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach i kieleckiej delegatury Instytutu Pamięci Narodowej.

Wykład, który rozpoczął się o godz. 10.00 poprowadził Naczelnik Wydziału do spraw Ceremoniału Policyjnego Komendy Głównej Policji nadkom. Zbigniew Bartosiak. Specjalnie przygotowaną prezentację opatrzoną ciekawym komentarzem oraz filmami, wysłuchały i obejrzały dzieci z kieleckich szkół. Wystąpienie bardzo zainteresowało uczestników wykładu, którzy aktywnie w nim brali udział.

Na spotkaniu nie zabrakło przedstawicieli Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach m.in. Naczelnika Wydziału Prezydialnego mł. insp. Jolanty Jasieńczuk. Obecna była również Naczelnik Delegatury IPN w Kielcach dr Dorota Koczwańska-Kalita.

Jeszcze dziś w ramach obchodów o godzinie 15 w Centrum Edukacyjnym przy ul. Warszawskiej odbędzie się spotkanie pod hasłem „Pomost pokoleń” – zapis relacji „Świadków historii”, a o godzinie 17 – Spotkanie z cyklu „Kłopoty z historią”: „Zbrodnia katyńska w kręgu prawdy i kłamstwa” z udziałem dr. hab. Sławomira Kalbarczyka.

Przypomnijmy,

„Tydzień Katyński” to przedsięwzięcie zorganizowane przez Instytut Pamięci Narodowej w Kielcach wraz z Muzeum Katyńskim w Warszawie oraz Komendą Główną Policji i Centralnym Zarządem Służby Więziennej. Ma on na celu upowszechnienie wśród mieszkańców Kielc oraz województwa świętokrzyskiego wiedzy na temat zbrodni dokonanej na Polakach przez Sowietów.

Źródło: KWP Kielce