Policjantka z Zabrza zdobyła dwa brązowe medale na otwartych Mistrzostwach Polski w Ju-Jitsu

Data publikacji: 21.04.2017

Zabrzańska policjantka - mł. asp. Izabela Herdzik - zdobyła dwa brązowe medale na otwartych Mistrzostwach Polski Ju-Jitsu w Krakowie. Policjantka, która jest wielokrotnie utytułowaną zawodniczką w judo, powróciła do Ju-Jitsu po 4-letniej przerwie. Zaledwie po 4 miesiącach treningów, dwukrotnie zajęła trzecie miejsce na mistrzostwach. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Na początku kwietnia w stolicy Małopolski odbył się otwarty turniej co oznacza, że wzięli w nim udział również zawodnicy, którzy nie są związani ze służbami mundurowymi. Z całej Polski do Krakowa przybyli zawodnicy, którzy rywalizowali w formie: Fighting, Ne Waza i Duo System.

Mł. asp. Izabela Herdzik zdobyła dwa brązowe medale, startując w Ju-Jitsu Ne-Waza w kategorii do 62 kg i w Ju-Jitsu Fighting w kategorii do 62 kg. Jest to ogromny sukces zabrzańskiej policjanci, gdyż zaledwie po 4 miesiącach wznowionych treningów zdobyła dwa trzecie miejsca. 4-letnia przerwa w trenowaniu Ju-Jitsu spowodowana była urazem kręgosłupa, jakiego doznała podczas jednego z treningów. W tym czasie policjantka nadal była aktywna. Rehabilitacja, a także podejmowanie innych aktywności sportowych, pozwoliły na szybki powrót do zdrowia i podtrzymanie dobrej formy. W przerwie od Ju- Jitsu brała udział w biegach przełajowych, a nawet runmagedonie. Jej pasją jest sport. Regularnie uczęszcza na siłownię, a także jest reprezentantką w piłce nożnej Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sportowych sukcesów!

Źródło: KWP Katowice