Policjant z Wierzbicy - strażakiem miesiąca

Data publikacji: 12.04.2017

W Urzędzie Marszałkowskim w Warszawie odbyło się uroczyste wręczenie tytułu "Strażaka Miesiąca Województwa Mazowieckiego". Tytuł ten otrzymał dzielnicowy z Posterunku Policji w Wierzbicy, który również pełni służbę w Ochotniczej Straży Pożarnej Wierzbicy Kolonia.

Kilka tygodni temu dyżurny radomskiej Policji otrzymał informację o pożarze mieszkania na ulicy Krasickiego w Wierzbicy. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci z Posterunku Policji w Wierzbicy, którzy zauważyli wydobywający się z okien mieszkania dym. Przed blokiem stała grupa osób, która poinformowała, że w mieszkaniu tym są dwie kobiety.

Funkcjonariusze natychmiast podjęli akcję ratunkową. Okazało się, że drzwi do mieszkania były otwarte, a z pomieszczenia wydobywał się gęsty dym. Słychać było również głos kobiety wzywającej pomocy. Jeden z funkcjonariuszy założył kurtkę na głowę i wszedł do mieszkania, a w tym czasie drugi z policjantów wybiegł z bloku i po rusztowaniu, które było po drugiej stronie budynku wszedł na górę i wybił szyby w oknach, dzięki czemu można było zlokalizować, gdzie jest kobieta potrzebująca pomocy.

Podczas tej trudnej i niebezpiecznej akcji policjanci w jednym z pomieszczeń znależli leżące na łóżku ciało 78-letniej kobiety. Okazało się, że druga z kobiet jest zamknięta w łaziencie. Mundurowi dotarli do 54-latki i udzielili jej niezbędnej pomocy. Kobieta została przewieziona do szpitala. Do szpitala trafili również interweniujący policjanci, którzy uratowali kobietę.

Wczoraj tj. 11 kwietnia br. w Urzędzie Marszałkowskim w Warszawie odbyło się uroczyste wręczenie tytułu "Strażaka Miesiąca Województwa Mazowieckiego". Tytuł ten otrzymał jeden z policjantów z Posterunku Policji w Wierzbicy, który również pełni służbę w Ochotniczej Straży Pożarnej Wierzbicy Kolonia. To sierż. sztab. Łukasz Nowak, który od 21 lat służy w Policji, w tym 10 lat w Wierzbicy i obecnie jest tam dzielnicowym. Od kilku lat pełni również służbę w OSP Wierzbica Kolonia. Podczas uroczystości policjantowi towarzyszył Komendant Miejski Policji w Radomiu podinsp. Piotr Kostkiewicz.

KWP zs. w Radomiu / mg