Spotkanie szefa MSWiA z funkcjonariuszami, którzy będą pełnić służbę w Święta Wielkanocne

Data publikacji: 12.04.2017

W Łódzkim Urzędzie Wojewódzkim odbyło się dziś Wielkanocne śniadanie z funkcjonariuszami i operatorami Centrum Powiadomienia Ratunkowego, którzy będą pełnić służbę w święta.

Na zaproszenie wojewody łódzkiego Zbigniewa Rau w uroczystości udział wzięli Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Błaszczak oraz Komendant Główny Policji nadinsp. dr Jarosław Szymczyk, Komendant Główny PSP nadbryg. Leszek Suski, Komendant Główny SG płk SG Marek Łapiński oraz p.o. Szefa BOR płk Tomasz Kędzierski. Służby mundurowe województwa łódzkiego reprezentowali Komendanci Wojewódzcy: policji - insp. Andrzej Łapiński, straży pożarnej - bryg. Jarosław Wlazłowski oraz Komendant Placówki SG - płk SG Krzysztof Zabielski. Potrawy na uroczyste śniadanie poświęcił ks. podpor. Jacek Syjud.

Minister SWiA Mariusz Błaszczak podziękował wszystkim funkcjonariuszom za ich zaangażowanie i profesjonalizm podczas pełnienia służb w szczególności w okresie świąt. Zaakcentował, jak ważną rolę dla społeczeństwa pełnią mundurowi i pracownicy instytucji odpowiedzialnych za porządek publiczny.  Zapewnił, że zarówno na drogach jak i w miejscach szczególnie uczęszczanych w okresie przedświątecznym będą pełnione wzmożone służby.

Więcej funkcjonariuszy należy spodziewać się w  takich miejscach jak dworce, lotniska i centra handlowe. Szef MSWiA zapewnił, iż w całym kraju służby mundurowe przygotowane są do zapewnienia bezpieczeństwa Polakom, tak aby mogli spokojnie i rodzinnie przeżywać Święta Wielkiej Nocy.

(KWP w Łodzi, foto: A. Mitura Policja 997, KWP w Łodzi / ig)