Dzielnicowa zaangażowana w zbiórkę na specjalistyczny wózek dla chorej Aneczki

Data publikacji: 12.04.2017

Dzielnicowa z żarskiej komendy sierż. Żaneta Migas nie jest obojętna na los chorej Ani. Po służbie wraz z mamą dziewczynki prowadzi aukcję na rzecz 7-latki, która jest chora na bardzo rzadką chorobę AADC. W Polsce znane są tylko dwa przypadki zachorowania. Potrzebny jest dla niej specjalistyczny wózek za 17 tys. zł.

Dzielnicowa z Komendy Powiatowej Policji w Żarach sierż. Żaneta Migas zaangażowała się w pomoc dla chorej 7-latki z Żar. Po służbie wraz z panią Darią, mamą dziewczynki, prowadzi aukcje rzeczy podarowanych przez osoby, którym nie jest obojętny los dziewczynki.

Dzielnicowa dowiedziała się o zbiórce na specjalistyczny wózek, który kosztuje 17 tys. złotych przez przypadek. Wylicytowała torebkę, skontaktowała się z mamą 7-latki i kiedy usłyszała historię Ani, postanowiła pomóc. Dziewczynka jest chora na AADC, nie może chodzić. Tylko dwa przypadki tej rzadkiej choroby, w tym przypadek Ani, znane są w Polsce. Aby móc funkcjonować, wyjść na spacer, potrzebuje specjalistycznego wózka. Dzielnicowa zachęca do ofiarowania rzeczy na aukcję i licytowania. Pieniądze wpłacane są na konto fundacji ,,Słoneczko”.

Panią Darię i sierż. Żanetę Migas można znaleźć na facebooku wpisując hasło: licytacje dla Aneczki z AADC. Można oddać także 1 %  podatku lub wpłacając dowolną kwotę na konto fundacji ,,Słoneczko” nr konta : 89 8944 0003 0000 2088 2000 0010.

(KWP w Gorzowie / mw)