Uczniowie w mundurach w CSP

Data publikacji: 07.04.2017

Centrum Szkolenia Policji od kilku lat prowadzi współpracę z pięcioma szkołami średnimi, w których prowadzone są klasy o profilu mundurowym. Młodzież tych szkół systematycznie odwiedza naszą jednostkę, by uczestniczyć w programie przedsięwzięć, obejmującym m.in. turniej wiedzy oraz sprawności fizycznej. W czwartek, 6 kwietnia, do CSP przyjechało blisko 200 umundurowanych uczniów.

Centrum Szkolenia Policji odwiedziła młodzież z: Zespołu Szkół  Ponadgimnazjalnych w Komornicy, Zespołu Szkół Samochodowych i Licealnych nr 2 w Warszawie, Liceum Ogólnokształcącego im. Bitwy Warszawskiej 1920 roku w Urlach, Liceum Ogólnokształcącego Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Białymstoku z siedzibą w Suwałkach oraz XI Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Integracyjnymi im. Stanisława Staszica w Radomiu.

Opiekunów i grupy uczniowskie przywitali: Zastępca Komendanta CSP mł. insp. Marcin Szyndler oraz przedstawiciele kadry dydaktycznej. Pięcioosobowe reprezentacje szkół przystąpiły do turniejowego testu wiedzy, natomiast pozostali wysłuchali wykładu na temat Policji Państwowej w latach 1919-1939, przeprowadzonego przez mł. insp. Grzegorza Winnickiego (Kierownika Zakładu Interwencji Policyjnych). Następnie młodzież obejrzała pokaz techniki jazdy motocyklem służbowym. Z powodu deszczowej pogody kolejne pokazy i prezentacje odbywały się już w hali sportowej. Można było podziwiać umiejętności psów służbowych, a także zapoznać się ze sprzętem wykorzystywanym w czasie działań zespołowych Policji oraz w pracy policjanta ruchu drogowego, do zabezpieczenia miejsca zdarzenia drogowego. Było też stoisko z jednostkami broni. Po zjedzeniu przepysznej grochówki, przygotowanej przez Panie z Wydziału Żywnościowego CSP, drużyny reprezentujące poszczególne szkoły przystąpiły do  testu sprawności fizycznej. Młodzież, przy gorącym dopingu, pokonywała policyjny tor przeszkód. Trzeba przyznać, że wszyscy byli bardzo dobrze przygotowani – czas jaki osiągali poszczególni zawodnicy był naprawdę imponujący i co najważniejsze obyło się bez kontuzji.

Po zliczeniu punktów z obu etapów turnieju – testu wiedzy i testu sprawności fizycznej, ogłoszono wyniki. Pierwsze miejsce zdobyła drużyna z Liceum Ogólnokształcącego Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Białymstoku z siedzibą w Suwałkach, drugie reprezentacja XI Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Integracyjnymi im. Stanisława Staszica w Radomiu, a trzecie Zespołu Szkół  Ponadgimnazjalnych w Komornicy. Natomiast przedstawiciele Liceum Ogólnokształcącego im. Bitwy Warszawskiej 1920 roku w Urlach i Zespołu Szkół Samochodowych i Licealnych nr 2 w Warszawie zajęli odpowiednio czwarte i piąte miejsce.

Ważnym elementem wczorajszego spotkania było podsumowanie dotychczasowej współpracy ze szkołami i wskazanie jej przyszłych kierunków. W dyskusji uczestniczyli Zastępca Komendanta CSP mł. insp. Marcin Szyndler, Naczelnik Wydziału Prezydialnego mł. insp. Elżbieta Kołodziejska-Powalska oraz przybyli dyrektorzy  i nauczyciele. Podpisano też umowę o współpracy z kolejną placówką oświatową –  XI Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Integracyjnymi im. Stanisława Staszica w Radomiu.

Serdecznie gratulujemy wszystkim drużynom uzyskanych wyników. Młodzież oraz pedagogów już zapraszamy do ponownego odwiedzenia naszej jednostki – 9 czerwca odbędzie się Dzień Otwarty Centrum Szkolenia Policji.

Gorące podziękowania kierujemy do funkcjonariuszy oraz pracowników Centrum zaangażowanych w przygotowanie i przeprowadzenie przedsięwzięcia.

Źródło: Centrum Szkolenia Policji w Legionowie