Policjanci CBŚP z innymi służbami udaremnili wprowadzenie na rynek ponad 25 mln papierosów

Data publikacji: 07.04.2017

Policjanci z warszawskiego CBŚP współpracując z KAS i SG zabezpieczyli ponad 25 mln papierosów pochodzących z przemytu. Rynkowa wartość towaru to prawie 18 mln złotych. Gdyby papierosy trafiły na rynek, Skarb Państwa straciłby 30 mln zł. Funkcjonariusze ustalają osoby odpowiedzialne za organizację tego procederu.

Policjanci warszawskiego CBŚP ustalili, że duża ilość papierosów zostanie przemycona z jednego z nielegalnych magazynów papierosów w województwie mazowieckim do Niemiec, a część ma trafić na polski rynek. Do działań zaangażowano funkcjonariuszy Straży Granicznej i Krajowej Administracji Skarbowej. Na parkingu, w okolicach przejścia granicznego w Słubicach, zatrzymano ciężarówkę z podejrzanym ładunkiem. Po dokładnej kontroli, policjanci znaleźli specjalnie spreparowane skrzynie, w których ukryto 5,8 mln sztuk papierosów. Według ustaleń policjantów, towar ten miał zostać przemycony za granicę Polski. Kierowcą ciężarówki był 59-letni Polak, który został zatrzymany.

Przewoźnik usłyszał zarzut związany z przestępstwem karno - skarbowym. Pojazd wraz z naczepą o wartości 200 tys. złotych zostały zabezpieczone przez policjantów do sprawy.

W tym samym czasie, funkcjonariusze CBŚP wkroczyli do dwóch magazynów. Jeden znajdował się w powiecie pułtuskim, drugi w Warszawie.  Tam policjanci znaleźli kolejne 20 mln papierosów. Towar był zapakowany w kartonowe opakowania, znajdujące się na drewnianych paletach, przygotowanych do dalszej drogi.

Policjanci ustalili, że rynkowa wartość papierosów to prawie 18 mln złotych. Gdyby taka ilość została wprowadzona do sprzedaży, straty Skarbu Państwa wyniosłyby 30 mln złotych. Sprawę nadzoruje Prokuratura Okręgowa w Warszawie.

Funkcjonariusze CBŚP ustalają osoby odpowiedzialne za organizację tego procederu.

(CBŚP / mw)