Polska Policja wzbogaciła się o kolejnych instruktorów strzelań policyjnych

Data publikacji: 05.04.2017

14 policjantów, w tym jedna kobieta ukończyło 4 tygodniowy kurs dla instruktorów strzelań policyjnych realizowany w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie. Dzięki temu funkcjonariusze będą mogli szkolić i doskonalić umiejętności swoich kolegów w jednostkach organizacyjnych Policji.

4 kwietnia 2017 r. w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie zakończył się kurs dla instruktorów strzelań policyjnych, którego celem było wyselekcjonowanie i przygotowanie policjantów do pełnienia funkcji instruktorów strzelań policyjnych w jednostkach organizacyjnych Policji.

W kursie udział wzięło 14 z 20 funkcjonariuszy Policji, którzy pozytywnie zakończyli egzamin kwalifikacyjny. W gronie tym znalazła się jedna kobieta.

Przez ponad 4 tygodnie policjanci – pod okiem doświadczonej kadry WSPol –przygotowywali się teoretycznie i praktycznie do samodzielnego planowania, organizowania i przeprowadzania m.in. indywidualnych treningów z policjantami etatowymi jednostki w strzelaniu z broni palnej krótkiej, broni gładkolufowej, pistoletów maszynowych, karabinków automatycznych, programowych szkoleń strzeleckich i okresowych sprawdzianów strzeleckich, czy zajęć teoretycznych i praktycznych z zakresu obsługi i użycia broni.

W trakcie kursu policjanci zdobyli również kwalifikacje z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Jednym  z elementów tego kursu było samodzielne przeprowadzenie zajęć przez uczestników szkolenia, podczas których byli oceniani przez opiekunów kursu, nauczycieli akademickich z Zakładu Podstaw Bezpieczeństwa IBIPP WBW – podinsp. Macieja Wojciechowskiego  oraz podinsp. Arkadiusza Tomaszek.

Zwieńczeniem kursu był egzamin, który pozytywnie zakończył się dla wszystkich kursantów.

W ostatnim dniu szkolenia instruktorzy strzelań wzięli również udział w zawodach strzeleckich, które miały wyłonić najlepszego strzelca tej edycji kursu. Policjanci rywalizowali w strzelaniu precyzyjnym do tarczy sportowej (TS-2) z odległości 20 m w czasie 2 min.

Najlepszymi okazali się:
•    podkom. Robert Kuśmierczyk,
•    sierż. szt. Artur Ciesielski,
•    sierż. Grzegorz Gardecki.

Medale oraz dyplomy wręczył zawodnikom podinsp. Paweł Jastrzębski - Kierownik Zakładu Podstaw Bezpieczeństwa IBiPP WBW WSPol.

Gratulujemy!