O roli profilaktyki w środowisku dzieci i młodzieży - na spotkaniu z udziałem Szefa MSWiA oraz Zastępcy Komendanta Głównego Policji w kolneńskiej szkole podstawowej

Data publikacji: 03.04.2017

Szef MSWiA oraz Zastępca Komendanta Głównego Policji przy okazji piątkowej wizyty na Podlasiu odwiedzili uczniów w Szkole Podstawowej w Kolnie. Wizyta w placówce oświatowej związana była z promowaniem wśród młodego pokolenia bezpiecznych zachowań, szczególnie związanych z korzystaniem z Internetu. Dzieci i młodzież muszą bowiem mieć świadomość, że Internet, to nie tylko źródło informacji, ale także wiele pułapek i treści - niebezpiecznych dla młodego pokolenia. Jak korzystać z sieci, aby nie stać się ofiarą przestępstwa – o tym rozmawiali policjanci z Komendy Głównej Policji oraz Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku na specjalnej lekcji profilaktyki skierowanej do uczniów.

W miniony piątek Szef MSWiA Mariusz Błaszczak oraz Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Jan Lach podczas swojej wizyty na Podlasiu wzięli udział w zajęciach profilaktycznych skierowanych do uczniów jednej z miejscowych szkół podstawowych. W spotkaniu z młodym pokoleniem uczestniczył także Sekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Jarosław Zieliński oraz gospodarz tego terenu - Komendant Wojewódzki Policji w Białymstoku nadinsp. Daniel Kołnierowicz. Niecodzienną lekcję profilaktyki poświęconą przede wszystkim bezpieczeństwu w Internecie z udziałem zacnych gości przeprowadzili w postaci quizów i gier edukacyjnych funkcjonariusze z Komendy Głównej Policji oraz Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku. Wszystko, w myśl zasady, że „lepiej zapobiegać, niż później zmagać się z konsekwencjami zachowań ryzykownych i często niezgodnych z prawem”, czy to w kontekście bezpieczeństwa w ruchu drogowym czy tak współcześnie aktualnego problemu - jakim jest bezpieczeństwo w Internecie.

Z myślą o społeczności lokalnej przygotowano także specjalne stoisko profilaktyczne, na którym prezentowano wyposażenie podlaskiej Policji, w tym cieszący się największym zainteresowaniem odwiedzających – sprzęt wykorzystywany przez Samodzielny Pododdział Antyterrorystyczny Policji.

Źródło: KWP Białystok