Informacyjny Serwis Policyjny

Uroczyste pożegnanie Komendanta Miejskiego Policji w Częstochowie

Zamieszczony Data publikacji 21.03.2017

17 marca w Komendzie Miejskiej Policji w Częstochowie odbyła się uroczysta zbiórka w związku z zakończeniem służby na stanowisku Komendanta Miejskiego Policji w Częstochowie przez mł. insp. Sławomira Litwina. W uroczystości uczestniczył Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach podinsp. Mariusz Krzystyniak oraz licznie zaproszeni goście. Z dniem 20 marca 2017 roku mł.insp Sławomir Litwin został powołany na stanowisko Dyrektora Gabinetu Komendanta Głównego Policji.

Częstochowscy policjanci uroczyście pożegnali Komendanta Miejskiego Policji w Częstochowie mł. insp. Sławomira Litwina, który z od dnia 20 marca pełni obowiązki Dyrektora Gabinetu Komendanta Głównego Policji. Jednocześnie obowiązki Komendanta Miejskiego Policji w Częstochowie przejął I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Częstochowie nadkom. Dariusz Kiedrzyn. W uroczystej zbiórce wzięli udział: Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach podinsp. Mariusz Krzystyniak, posłowie, senatorzy, przedstawiciele władz miasta i powiatu, wójtowie wszystkich gmin, przedstawiciele częstochowskich urzędów, prokuratury, sądu, duchowieństwa i służb mundurowych oraz kadra kierownicza Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie.

Komendant Miejski Policji w Częstochowie mł.insp. Sławomir Litwin od początku swojej służby był związany z częstochowską policją - pełnił służbę w Wydziale Ruchu Drogowego. Od maja 2006 roku był Naczelnikiem Sekcji, a następnie Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Gliwicach. Od marca 2011 roku pełnił służbę jako Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. W czerwcu 2012 roku mł.insp. Sławomir Litwin został powołany  na stanowisko Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Częstochowie, a po dwóch latach na  stanowisko I Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Częstochowie. Od 1 czerwca 2015 r. kierował Komendą Miejską Policji w Częstochowie. 

Mł. insp. Sławomir Litwin żegnając się z częstochowską jednostką podziękował policjantom za wspólną służbę, a zaproszonym gościom za współpracę i okazane wsparcie.

Źródło: KWP Katowice

 

  • Uroczyste pożegnanie Komendanta Miejskiego Policji w Częstochowie
  • Uroczyste pożegnanie Komendanta Miejskiego Policji w Częstochowie
  • Uroczyste pożegnanie Komendanta Miejskiego Policji w Częstochowie
 
powrót
drukuj