Nielegalny spirytus, papierosy i krajanka - zatrzymania CBŚP w trzech województwach

Data publikacji: 21.03.2017

10 osób zatrzymanych, ponad pół tony krajanki tytoniowej, prawie 2 tys. litrów spirytusu, prawie 3 tys. papierosów zabezpieczone - to efekt działań policjantów CBŚP z Chełma wspieranych przez Straż Graniczną i służby podległe ministrowi finansów i Prokuraturę Okręgową w Siedlcach. Funkcjonariusze CBŚP szacują, że na skutek przestępczej działalności zatrzymanych, Skarb Państwa stracił ponad 2 mln złotych. Mężczyźni usłyszeli zarzuty dotyczące udziału w zorganizowanej grupie przestępczej i przestępstw karno - skarbowych. Grozi im do 5 lat więzienia.

Kilkumiesięczna współpraca pomiędzy policjantami z CBŚP w Chełmie i funkcjonariuszami Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej oraz  służb celno – skarbowych i PO w Siedlcach zaowocowała zatrzymaniem 10 osób trudniących się przestępczością akcyzową. Policjanci i pogranicznicy w tym samym czasie wkroczyli na ustalone adresy w województwie dolnośląskim, łódzkim i mazowieckim. Zatrzymali 10 osób, w wieku od 20 do 47 lat. Przeszukali lokale i pojazdy należące do zatrzymanych. Funkcjonariusze CBŚP zabezpieczyli ponad pół tony krajanki tytoniowej, prawie 2 tys. litrów spirytusu i prawie 3 tys. papierosów z logo jednego ze światowych producentów.

W lokalu należącym do jednego z zatrzymanych, funkcjonariusze znaleźli maszynę do foliowania opakowań z papierosami i komponenty do produkcji papierosów. Policjanci CBŚP podejrzewają, że członkowie grupy, mogli podrabiać i sprzedawać papierosy jednego ze znanych producentów.

W Prokuraturze Okręgowej w Siedlcach, 4 mężczyzn usłyszało zarzuty związane z udziałem w zorganizowanej grupie przestępczej oraz licznymi przestępstwami karno - skarbowymi. Pozostali usłyszeli zarzuty karno - skarbowe.

Sprawa ma charakter rozwojowy i policjanci nie wykluczają dalszych zatrzymań.

O poprzednich zatrzymaniach przeczytasz: Produkowali nielegalny alkohol, który trafiał na bazary. 
 

Mat. video CBŚP

Mat. zdjęciowy SG