WSPol: Zawody sprawnościowe szkolenia zawodowego podstawowego

Data publikacji: 15.03.2017

Późna pora oraz duża konkurencja nie odstraszyła 33. śmiałków od wzięcia udziału w zawodach sprawnościowych o Puchar Komendanta-Rektora Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie dla najlepszej kompanii. Kto wygrał? Tego dowiemy się już niebawem.

14 marca 2017 r. w hali sportowej Wyższej Szkole Policji w Szczytnie zostały zorganizowane przez Zakład Podstaw Bezpieczeństwa Instytutu Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego WBW zawody sprawnościowe dla słuchaczy szkolenia zawodowego podstawowego.

Uroczystego otwarcia zawodów dokonał nadkom. dr Jarosław Radosław Truchan – Dyrektor Instytutu Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego WBW WSPol wraz z podinsp. dr. Pawłem Jastrzębskim – Kierownikiem Zakładu Podstaw Bezpieczeństwa.

Zawody miały charakter rekreacyjny, a ich celem było propagowanie zdrowego stylu życia i integracja poprzez sport słuchaczy szkolenia zawodowego podstawowego.

W zmaganiach wzięło udział 8 policjantek i 25 policjantów. Ich zadaniem było uzyskanie jak najlepszego wyniku w poszczególnych konkurencjach, przeliczanego na punkty.

Konkurencja nr 1 polegała na rzuceniu piłki o wadze 9 kg – mężczyźni i 4 kg - kobiety z tyłu za siebie na jak największą odległość. Konkurencja nr 2 to swoisty test sprawności wydolności. W tej konkurencji zawodnicy musieli pokonać tor przeszkód, składający się z biegu sprintem na odległość 10 m, następnie przeskoczeniu pięciokrotnie płotka lekkoatletycznego, przebiegnięciu kolejnych 10 m, wyciśnięciu dwóch odważników nad głowę (mężczyźni - 11 kg, kobiety – 6 kg), kolejnego sprintu na odległość 10 m i w końcowym etapie wykonaniu 20 burpess. Aby wygrać tę konkurencję, decydował jak najkrótszy czas.

Ostatnia konkurencja zawodów została przez organizatorów zatytułowana „spacer farmera”. W tej konkurencji rolę odgrywał mocny chwyt, ponieważ zadanie polegało na przeniesieniu dwóch odważników o wadze 15 kg – kobiety i 45 kg - mężczyźni na jak największą odległość.

Mimo późnej pory i trudów dnia, kursanci szczycieńskiej Uczelni pokazali hart ducha i determinację przy gorącym dopingu kolegów i koleżanek.

Wyniki zawodów zostaną ogłoszone w dniu 17 marca br. w czasie uroczystego apelu w obecności Kierownictwa Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie.

Źródło: WSPol