Finał III Ogólnopolskich Zawodów Narciarskich dla funkcjonariuszy Policji

Data publikacji: 10.03.2017

W Maniowach na Podhalu uroczyście zakończyły się dzisiaj III Ogólnopolskie Zawody Narciarskie dla funkcjonariuszy Policji zorganizowane przez Biuro Prewencji KGP we współpracy ze Stowarzyszeniem Instruktorów i Trenerów Narciarstwa Polskiego Związku Narciarskiego oraz Górskim Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym. Zawody objęte były patronatem honorowym Komendanta Głównego Policji.

Po dwudniowej rywalizacji dobiegły końca III Ogólnopolskie Zawody Narciarskie dla funkcjonariuszy Policji zorganizowane przez Biuro Prewencji KGP we współpracy ze Stowarzyszeniem Instruktorów i Trenerów Narciarstwa Polskiego Związku Narciarskiego i Górskim Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym. Zawody rozegrane zostały na terenie Ośrodka Narciarskiego Czorsztyn – Ski w Kluszkowcach oraz w miejscowości Maniowy. W uroczystym zakończeniu zawodów udział wzięli: Dyrektor Biura Prewencji KGP insp. Dariusz Minkiewicz, Prezes SITN Pani Zuzanna Podgórna i członek zarządu Pan Maciej Kwiatkowski oraz Prezes Podhalańskiej Grupy GOPR Pan Dariusz Budzowski. W uroczystości uczestniczył również „gospodarz terenu” I Zastępca Komendanta Powiatowego w Nowym Targu – mł. insp. Maciej Kubiak.

W zawodach rywalizowali „policjanci-narciarze” z siedmiu garnizonów: małopolskiego, śląskiego, dolnośląskiego, podkarpackiego, łódzkiego, warmińsko-mazurskiego oraz podlaskiego reprezentujący wszystkich funkcjonariuszy pełniących służbę patrolową na stokach narciarskich. W zawodach uczestniczyli również reprezentanci Samodzielnych Pododdziałów Antyterrorystycznych Policji. „Policjanci-narciarze” musieli się wykazać nie tylko umiejętnościami praktycznymi ale również wiedzą teoretyczną.

W ramach zawodów rozegrane zostały trzy konkurencje:

  • „Spacer Narciarza” - polegający na pokonaniu na nartach wyznaczonej trasy z plecakowym zestawem ratunkowym oraz z akią dla pokrzywdzonego (w tej roli wykorzystany został fantom) i przetransportowaniu go do miejsca docelowego;
  • Slalom Gigant;
  • Test Wiedzy - obejmujący problematykę organizacji i pełnienia służby patrolowej, w tym na zorganizowanych terenach narciarskich.

Podczas zawodów prowadzona była klasyfikacja indywidualna jak i drużynowa. Dla  zwycięzców poszczególnych konkurencji przewidziano puchary ufundowane przez Komendanta Głównego Policji oraz nagrody. W bieżącym roku najlepszymi okazali się:

Klasyfikacja indywidualna:

  • I miejsce – st. post. Damian Marek – KWP w Krakowie
  • II miejsce – sierż. sztab. Wojciech Jakubiec – KWP w Katowicach
  • III miejsce – sierż. sztab. Marcin Gierek KWP w Krakowie

Klasyfikacja drużynowa

  • I miejsce – drużyna 2 KWP w Krakowie w składzie: st. sierż. Przemysław Panaś i st. post. Damian Marek
  • II miejsce – drużyna 2 KWP w Katowicach w składzie: sierż. sztab. Wojciech Jakubiec i sierż. sztab. Artur Nawaryński
  • III miejsce – drużyna 3 KWP w Krakowie w składzie: sierż. sztab. Artur Horecki i st. sierż. Dariusz Stasiak


(Biuro Prewencji KGP / mw)