Kieleccy policjanci seniorkom

Data publikacji: 09.03.2017

W związku z Międzynarodowym Dniem Kobiet kieleccy policjanci złożyli wizytę Paniom w Klubie Seniora, mieszczącym się przy ulicy Żeromskiego w Kielcach. Podczas spotkania nie mogło zabraknąć życzeń i symbolicznych tulipanów.

Dzień kobiet to święto symboliczne, które ukazuje jak ważna jest rola Pań w życiu społecznym, dlatego też ten dzień był dobrą okazją do tego,   aby spotkać się z naszymi seniorkami i oprócz obdarowania ich symbolicznym tulipanem opowiedzieć o historii kobiet w Policji i pokazać ich siłę. Uczestniczki spotkania wręcz zafascynowane tematem rozmowy, z zaciekawieniem oglądały zdjęcia policjantek z ubiegłych lat. Funkcjonariuszki, które opowiadały o historii nawiązały również do teraźniejszej służby kobiet, podkreślając, że policjantki XXI w. pełnią służbę we wszystkich pionach i w żaden sposób nie odbiegają swoimi umiejętnościami od funkcjonariuszy.

Podczas spotkania oprócz historii została również poruszona problematyka obecnych czasów, czyli oszustwa na wnuczka czy też oszustwa internetowe. Podczas dyskusji, która nawiązała się podczas spotkania seniorki wykazały się świetną wiedzą na temat tego jak nie dopuścić do wyłudzenia pieniędzy, jak prowadzić rozmowę z „wnuczkiem” czy też jak zareagować w sytuacji, gdy osoba obca, której tożsamości nie znamy, a chce się dostać do ich mieszkania. Panie wykazały się również bardzo dobrą znajomością zasad bezpiecznego korzystania z internetu. Podczas spotkania opowiedziano także o nowych narzędziach funkcjonujących w Policji, czyli o Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz aplikacji Moja Komenda umożliwiającej wyszukanie każdego dzielnicowego w rejonie naszego zamieszkania.

Na koniec spotkania każda z uczestniczek spotkania otrzymała od policjantek element odblaskowy i fluorescencyjną torbę na zakupy, aby poruszając się porą wieczorową pieszo, były widoczne dla innych uczestników ruchu drogowego. 

Źródło: KMP w Kielcach