Charytatywny turniej na rzecz chorego policjanta

Data publikacji: 06.03.2017

15 drużyn uczestniczyło w charytatywnym turnieju piłki nożnej halowej służb mundurowych, który odbył się w sobotę 4 marca 2017 r. Jego szczytnym celem była zbiórka pieniędzy na leczenie choroby nowotworowej policjanta z chełmskiej komendy. Na zwycięską drużynę czekał puchar Komendanta Miejskiego Policji w Chełmie. Trafił on w ręce funkcjonariuszy Straży Granicznej. Organizatorem akcji były związki zawodowe policjantów oraz stowarzyszenie „Przytulisko” z Chełma. Duże wkład w jego organizację wnieśli również młodzi wolontariusze z jednej z chełmskich szkół. Turniej uświetniły występy wokalistów i zespołów muzycznych.

Związki zawodowe policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Chełmie oraz Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Potrzebujących „Przytulisko” z Chełma było organizatorem Charytatywnego Turnieju Halowego Piłki Nożnej Służb Mundurowych o puchar Komendanta Miejskiego Policji w Chełmie. Jego ideą była zbiórka środków finansowych na leczenie choroby nowotworowej policjanta dzielnicowego z chełmskiej komendy. Turniej ten rozegrany został wczoraj w hali sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Chełmie. Uczestniczyło w nim 15 drużyn złożonych z policjantów, funkcjonariuszy Straży Granicznej, Służby Więziennej, Straży Ochrony Kolei oraz sędziów piłkarskich. Zawodnikom przez cały czas dopisywał duch sportowej rywalizacji. Podczas turnieju młodzi wolontariusze z Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 7 prowadzili zbiórkę pieniędzy. Była też licytacja drobnych przedmiotów oraz występy wokalno-muzyczne.

Komendanta Miejski Policji w Chełmie insp. Mariusz Siegieda podziękował wszystkim za udział i zaangażowanie, gratulując jednocześnie zwycięskim drużynom wygranej w tym turnieju. Na koniec wręczone zostały puchary i okolicznościowe dyplomy. Patronat medialny przyjęło radio „Bon Ton” oraz tygodniki „Super Tydzień Chełmski” oraz „Nowy Tydzień”. Podczas akcji udało się zebrać na ten szczytny cel 13.667,00 zł. Pieniążki te w całości przekazane zostaną na koszty związane z leczeniem dzielnicowego Bartka.

I miejsce wywalczyła drużyna z Placówki Straży Granicznej w Dorohusku. II miejsce zajęła drużyna reprezentująca Stowarzyszenie Sędziów Piłki Nożnej Lubelszczyzny. Na III miejscu uplasowała się drużyna z Zakładu Karnego w Chełmie. IV zaś miejsce przypadło policjantom z Komendy Miejskiej Policji w Zamościu. Najlepszym strzelcem okazał się Dawid Stepaniuk, reprezentant sędziów piłkarskich, który strzelił 7 bramek.

Źródło: KWP Lublin