Ślubowanie nowo przyjętych policjantów w Gorzowie Wielkopolskim

Data publikacji: 28.02.2017

O 22 osoby zwiększył się lubuski garnizon po przyjęciu nowych stróżów prawa. 7 kobiet i 15 mężczyzn po uroczystym ślubowaniu trafi do Słupska na szkolenie podstawowe, aby za kilka miesięcy być w pełni przygotowanym do służby społeczeństwu. Podczas uroczystości ślubowania sześciu doświadczonych lubuskich policjantów zostało także uhonorowanych nagrodami Komendanta Wojewódzkiego Policji.

We wtorek /28 lutego/ 22 nowo przyjętych policjantów złożyło uroczyste ślubowanie. Słowa roty powtórzyło 7 kobiet i 15 mężczyzn. Już niebawem adepci trafią do Szkoły Policji w Słupsku, gdzie poznają tajniki policyjnej służby. To kilkumiesięczne szkolenie, po którym czeka ich jeszcze proces adaptacyjny w określonych jednostkach Policji. To wystarczy, aby po tych etapach być przygotowanym do służby na ulicy i stawiać czoła największym wyzwaniom. To sytuacje, kiedy trzeba będzie podać pomocną dłoń potrzebującym nie zważając na siebie. Wiele jeszcze trzeba się nauczyć  ale procedura rekrutacyjna już wskazała, że to właśnie te osoby mogą w przyszłości w pełni wykazywać się profesjonalizmem i skutecznością.

Szef lubuskich stróżów prawa insp. Jarosław Janiak zwrócił się do swych nowych policjantów słowami: „Akt ślubowania to nie tylko piękne słowa, to przede wszystkim odpowiedzialność, trud i piękno policyjnej służby. Słowa ślubowania zobowiązują Was, by w chwilach trudnych, wymagających nie tylko pełnego zaangażowania, ale również poświęcenia, pamiętać o honorze, godności i dobrym imieniu policyjnej służby. Oczekuję od was pełnej dyscypliny, odpowiedzialności i zaangażowania w trakcie kursu podstawowego w Szkole Policji, jak i w późniejszej służbie…”

Z kolei Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak gratulował nowo przyjętym policjantom przebrnięcia przez procedurę rekrutacyjną. Jak dodał, Policja cieszy się bardzo dużym zaufaniem społecznym i także nowi policjanci muszą dbać o honor i odpowiedzialność związaną z noszeniem munduru. Ale zwrócił się także do rodzin policjantów z prośbą o wspieranie ich podczas całej policyjnej misji, która jest piękna ale i niezwykle trudna.

Duchowego wsparcia jak zawsze udzielił Kapelan Lubuskiej Policji ks. kanonik Jerzy Piasecki. Podczas uroczystości Komendant Wojewódzki Policji W Gorzowie Wlkp. insp. Jarosłąw Janiak nagrodził sześciu lubuskich policjantów za  trud i zaangażowanie wkładane w służbę oraz realizację zadań, która pozwoliła na skuteczne zwalczanie mechanizmów przestępczych

 

Źródło: KWP Gorzów Wielkopolski