Pracowniczki socjalne na macie

Data publikacji: 27.02.2017

Pod okiem policyjnych wykładowców, specjalistów z zakresu sztuk walki przedstawicielki Ośrodków Pomocy Rodzinie w Łebie i Wicku doskonaliły swoje umiejętności w podstaw samoobrony. Jest to jedna z form prewencji, ale też współpracy Policji ze społecznością lokalną. W czwartek (23.02) wszystkie panie uczestniczyły w ostatnich zajęciach.

Były to już kolejne tego tupu zajęcia z przedstawicielkami instytucji pomocowych. Program realizują policyjni wykładowcy, którzy specjalizują się w różnego rodzaju sportach walki. Zajęcia na macie miały na celu wykształcenie i doskonalenie wybranych technik samoobrony. Celem ćwiczeń była także poprawa sprawności i wydolności uczestniczek.

Przed rozpoczęciem ćwiczeń, w trakcie krótkiej pogadanki, policjanci odpowiadali na pytania związane rozpoznaniem ustawowych przestępstw przeciwko funkcjonariuszom publicznym, jak na przykład naruszenie nietykalności cielesnej lub czynna napaść.

Przy okazji ćwiczeń poszczególnych technik policjanci odpowiadali także na szereg pytań uczestniczek, szczególnym zainteresowaniem cieszy się kwestia pociągnięcia do odpowiedzialności potencjalnych agresorów, którzy chcieliby naruszyć nietykalność kobiet.
Policjanci instruowali również, jak radzić sobie z osobami stwarzającymi bezpośrednie zagrożenie dla życia i zdrowia. Zdaniem przedstawicielek Ośrodków Pomocy Społecznej z Łeby i Wicka, takie zajęcia dały im większą pewność siebie, co już z reguły działa odstraszająco na osoby szukające zaczepki.

Źródło: Szkoła Policji w Słupsku