Rozdanie nagród w konkursie wiedzy "Bezpieczna Przystań"

Data publikacji: 14.02.2017

Wczoraj w katowickim oddziale Polskiego Związku Emerytów i Rencistów odbyło się uroczyste spotkanie w trakcie którego nagrodzeni zostali laureaci konkursu wiedzy „Bezpieczna Przystań". W konkursie można było wygrać cenne nagrody. W skład zestawu nagrodowego wchodził czujnik tlenku węgla, parasol przeciwdeszczowy, torba ekologiczna i naramienna opaska odblaskowa. Konkurs przeprowadzony został w formie quizu wiedzy, z pytaniami dotyczącymi podstawowych zasad bezpiecznych zachowań w obszarach codziennego życia. Zwycięzcom gorąco gratulujemy!

 Do konkursu zaprosiliśmy seniorów, mieszkańców Katowic. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom, którzy bezbłędnie odpowiedzieli na wszystkie, 12 pytań konkursowych. Nasi seniorzy wykazali się wspaniałą wiedzą na temat bezpiecznych zachowań w różnych sytuacjach codziennego życia. Jestem przekonana, że teraz żadna niebezpieczna sytuacja ich nie zaskoczy – mówi podinsp. Małgorzata Biernacka, koordynator projektu. Konkurs miał na celu zainteresowanie mieszkańców Katowic tematyką bezpieczeństwa, promowanie bezpiecznych postaw oraz nagłaśnianie problematyki zagrożeń zatruciami tlenkiem węgla. Organizatorem  konkursu byli  policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Katowicach, wspólnie ze strażakami Komendy Miejskiej Straży Pożarnej w Katowicach i Wydziałem Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta w Katowicach.

Nagrody zwycięzcom wręczyli Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji KMP w Katowicach – kom. Marcin Budzich oraz Przewodnicząca Zarządu Oddziału Rejonowego Katowice-Śródmieście PZERiI – Elżbieta Ożarek.

Przy okazji dzisiejszej uroczystości nie mogło zabraknąć przypomnienia najważniejszych zasad bezpieczeństwa, a skoro rozdajemy w konkursie „odblaskowe gadżety” to o roli odblasków opowiedziała podinsp. Małgorzata Biernacka, koordynator programu „Bezpieczna Przystań”. Policjantka gorąco namawiała seniorów do noszenia elementów odblaskowych na co dzień, opisując mechanizm działania odblasków, które odbijając światło reflektorów czynią nas widocznymi, a przez to bezpiecznymi na drodze. Osoba wyposażona w elementy odblaskowe jest widoczna dla kierowcy z odległości ok.150 m, podczas gdy osoba nie posiadająca odblasków zaledwie z odległości ok. 30 m. Podczas uroczystości głos zabrał także bryg. Andrzej Płóciniczak, z katowickiej Straży Pożarnej, który objaśnił sposób działania czujników czadu. Opowiedział skąd bierze się tlenek węgla i dlaczego jest tak niebezpieczny dla człowieka. Zaapelował także aby zadbać o bezpieczeństwo swoje i najbliższych i rozważyć możliwość zaopatrzenia się w te urządzenia.

Na zakończenie spotkania, podinsp. Biernacka przedstawiła nowości programu „Bezpieczna Przystań” na lata 2017-2018. Zaprosiła wszystkie organizacje zrzeszające seniorów do udziału w Akademii Bezpiecznego Seniora, a wszystkich seniorów do korzystania z poradnika multimedialnego „Bezpieczn@ Przystań” publikowanego na naszej stronie internetowej.

Źródło: KWP Katowice