„Uwaga! Lód jest kruchy” - Baw się bezpiecznie

Data publikacji: 09.02.2017

Dzisiaj, w Komisariacie Rzecznym Policji odbyła się premiera filmu profilaktycznego pt.: "Uwaga! Lód jest kruchy". Film powstał z inicjatywy BBiZK m.st. Warszawy i Komisariat Rzeczny Policji, przy współudziale Straży Miejskiej oraz Państwowej Straży Pożarnej. W seansie udział wzięły dzieci ze Szkoły Podstawowej w Ząbkach. Podczas spotkania mł. asp. Kinga Czerwińska przypomniała pierwszoklasistom o bezpiecznym zachowaniu w czasie ferii, szczególnie podczas zabaw na dworze.

Ferie w województwie mazowieckim zaczynają się w poniedziałek, ale policjanci od dawna przygotowują dzieci do ich bezpiecznego spędzenia. Dlatego też został przygotowany specjalny film profilaktyczny pod tytułem „Bezpiecznie na lodzie”, który od dzisiaj jest pokazywany dzieciom podczas spotkań z policjantami. Film został zrealizowany przez  Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego m.st. Warszawy i Komisariat Rzeczny Policji, przy współudziale Straży Miejskiej oraz Państwowej Straży Pożarnej.

Dzisiaj, dokładnie o 9:30 w siedzibie komisariatu na ul. Wybrzeże Szczecińskie 6 odbyło się spotkanie  mundurowych z uczniami klas pierwszych ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Ząbkach, podczas którego odbyła się premiera filmu „Bezpiecznie na lodzie”. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem obejrzały, jak mają się zachować, gdy ktoś potrzebuje pomocy oraz gdzie mają się bawić, aby były bezpieczne. Mł. asp. Kinga Czerwińska opowiedziała pierwszoklasistom o zasadach bezpieczeństwa zimą. Przypomniała, co zrobić gdy widzimy, że pod kimś zarwał się lód, a także jak zachować się, gdy sami jesteśmy ofiarą wypadku.

Na zakończenie spotkania, już w plenerze, najmłodsi obejrzeli policyjny oraz strażacki sprzęt. Każdy z uczestników spotkania otrzymał także książeczkę pt.: „Kapitan Wyderka”.

Źródło: KSP

 


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 29.52 MB)