Najlepszy policyjny narciarz Warmii i Mazur pracuje w WSPol

Data publikacji: 03.02.2017

Policjant z WSPol w Szczytnie wygrał I Mistrzostwa w Narciarstwie Policjantów o Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie. Funkcjonariusz jest wykładowcą ze Szczytna, a zajmuję się szkoleniem policjantów m.in z taktyk i technik interwencji. Zawody odbyły się na Kurzej Górze w Kurzętniku. Wszystkim uczestnikom gratulujemy.

Wczoraj tj.02.02.2017 roku w Kurzętniku na „Kurzej Górze” odbyły się I Mistrzostwa w Narciarstwie Policjantów o Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie. Mistrzostwa otworzył Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie mł. insp. Arkadiusz Sylwestrzak. Komendant przekazał, jak ważnym elementem jest bezpieczeństwo na stoku. Przypomniał także o funkcjonowaniu na stokach narciarskich Warmii i Mazur policyjnych patroli. Komendant Sylwestrzak powiedział także, że Służby policyjnych narciarzy to kolejny element realizacji zadań związanych z bezpieczeństwem dzieci i młodzieży w tym czasie. Następnie głos zabrał wójt gminy Kurzętnik, Wojciech Dereszewski, który podkreślił jak ważnym elementem jest bezpieczeństwo oraz obecność policyjnych patroli właśnie na Kurzej Górze. Nie zabrakło także pana Piotra Tabiś, dyrektora sportowego stoku, który podkreślił, że jest zadowolony z faktu, iż I Mistrzostwa Narciarskie Policjantów z Warmii i Mazur odbyły się właśnie na „Kurzej Górze”.

Po losowaniu numerów startowych, 22 zawodników rozpoczęło rywalizację. Każdy z Policjantów miał do pokonania dwukrotnie trasę, długości 510 metrów, slalomem. Zawody zakończyły się zwycięstwem komisarza dr Mariusza Kramarczyka z WSPol w Szczytnie. Komisarz Kramarczyk, na co dzień szkoli przyszłych funkcjonariuszy m.in. z taktyk i technik interwencji. Drugi był Jacek Kowalewski z KPP w Gołdapi, a trzeci Szymon Wiśniewski z KP Lubawa. Warto wspomnieć, że między pierwszym, a drugim zawodnikiem było jedynie 0,33 sekundy różnicy. Wszystkim uczestnikom wręczono medale zaś pierwszej trójce, dodatkowo dyplomy oraz puchary. Komendant Sylwestrzak podziękował wszystkim uczestnikom za sportową rywalizację. Warto również wspomnieć, że żaden z uczestników nie odniósł kontuzji.

W trakcie mistrzostw odbył się konkurs dla dzieci  o tematyce bezpiecznego wypoczynku i bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Każdy uczestnik otrzymał upominki, a zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody, m.in. kaski ochronne ufundowane przez ufundowane przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji w ramach Programu Ograniczania Przestępczości i Aspołecznych Zachowań "Razem bezpieczniej" im. Władysława Stasiaka.

W trakcie trwania zawodów na stoku pojawili się policjanci patrolujący trasy narciarskie, którzy rozdawali elementy odblaskowe oraz ulotki informacyjne dotyczące przestrzegania regulaminu obiektu oraz przepisów praw i obowiązujących na stokach, a szczególnie tych wynikających z Ustawy o bezpieczeństwie i ratownictwie w górach i na zorganizowanych terenach narciarskich.

Najlepszych policjantów nagradzali i Z-ca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie mł. insp. Arkadiusz Sylwestrzak, Wójt Gminy Kurzętnik Wojciech Dereszewski oraz dyrektor sportowy Kurzej Góry Piotr Tabiś.

Źródło: KWP Olsztyn