Sportowe sukcesy policjantów ze słupskiej Szkoły Policji

Data publikacji: 31.01.2017

Sportowe sukcesy policjantów ze Szkoły Policji w Słupsku zostały odnotowane na łamach branżowego czasopisma „Policja 997”. W specjalnym numerze miesięcznika poświęconym wybitnym osobowościom sportu, wyróżniono sylwetki dwóch naszych reprezentantów.

Pierwszym z naszych policjantów jest podkom. Radosław Bakun. Jeszcze przed rozpoczęciem służby w Słupsku, przyjechał do Szkoły Policji na Turniej Par Patrolowych w 2012 roku jako reprezentant Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku i w klasyfikacji drużynowej wywalczył I. miejsce.

Już jako wykładowca Szkoły Policji w Słupsku podkom. Radosław Bakun został w ubiegMistrzem Polski w brazylijskim Jiu-Jitsu w kategorii biało-niebieskich pasów do 88,3 kg. Na drodze do złotego medalu Radosław Bakun pokonał kilku zawodników odnosząc zwycięstwa przed zakończeniem regulaminowego czasu. Sukces jest tym większy, że zawodnik rozegrał kilka walk z kontuzją, której nabawił się na początku mistrzostw.

Na co dzień podkom. Radosław Bakun pełni służbę w Zakładzie Interwencji Policyjnych, a jego specjalnością są techniki interwencji. Ma uprawnienia instruktora kulturystyki, samoobrony, lekkiej atletyki, kwalifikowanej pierwszej pomocy, strzelań policyjnych oraz taktyki i technik interwencji.

Kolejnym z reprezentantów Szkoły Policji jest mł. asp. Paweł Piotraschke, który jest jednym z czołowych biegaczy długodystansowych polskiej policji. Jak napisano w materiale podsumowującym ubiegły rok, Paweł jest silną podporą policyjnej drużyny lekkoatletycznej.

Tylko w ubiegłym roku mł. asp. Paweł Piotraschke wśród sukcesów odnotował między innymi zwycięstwo w  Maratonie Gdańskim - Gdańsk, drużynowe Mistrzostwo Polski w Przełajach, II. miejsce w Mistrzostwach Policji w Półmaratonie (Sobótka) oraz II. w Biegu Niepodległości (Słupsk). Wśród pozostałych sukcesów naszego biegacza należy wymienić także:

- III miejsce Mistrzostwa Świata w Maratonie Policjantów, Praga 2011
- IV miejsce Mistrzostwa Europy w Maratonie, Graz 2014
- siedmiokrotne zwycięstwo w Półmaratonie Policyjnym w Słupsku
- dwukrotne Mistrzostwo Polski Policji w Maratonie, 2010 i 2015
- zwycięstwo w Maratonie Świnoujście-Wolgast, 2012
- zwycięstwo w Maratonie Lęborskim, 2010
- dwukrotne zwycięstwo w Maratonie Komandosa w Lublińcu, 2010 i 2012
- 29 miejsce na Mistrzostwach Świata w Przełajach, Katar 2013
- 46 miejsce na Maratonie Berlińskim, Berlin 2008

Cały numer specjalnego wydania „Policja 997” poświęconego policyjnym sportowcom można pobrać klikając na ten link.

Źródło: Szkoła Policji w Słupsku