Handlarze narkotyków zatrzymani dzięki współpracy z EUROPOLEM

Data publikacji: 30.01.2017

4 osoby zostały zatrzymane przez policjantów krakowskiego CBŚP działających wspólnie z funkcjonariuszami z Karpackiego Oddziału Straży Granicznej. Podejrzani to członkowie zorganizowanej grupy przestępczej trudniącej się przemytem i handlem narkotykami. Zatrzymania były możliwe dzięki współpracy z EUROPOLEM, ponieważ przestępcy działali również poza Polską.

Policjanci krakowskiego zarządu CBŚP współpracując z funkcjonariuszami Karpackiego Oddziału Straży Granicznej rozpracowywali zorganizowaną grupę przestępczą przemycającą i handlującą narkotykami. Ponieważ grupa działała również poza Polską, do współpracy włączyli się hiszpańscy policjanci. Całość działań prowadzono we współpracy z EUROPOLEM.

Były to kolejne zatrzymania w tej sprawie. Tym razem w wyniku przeszukań, zabezpieczono blisko 8 kg marihuany o wartości 300 tys. złotych.

Śledztwo było nadzorowane przez Małopolski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Krakowie.

Zatrzymanym prokurator przedstawił zarzuty dotyczące działalności w zorganizowanej grupie przestępczej, udziału w wewnątrzwspólnotowym nabyciu znacznych ilości środków odurzających - marihuany i uczestnictwa w obrocie tymi środkami. Za czyny te grozi kara od 2 do 15 lat pozbawienia wolności.

Wszyscy zatrzymani zostali tymczasowo aresztowani.

Wcześniej w sprawie tej zatrzymano już pięciu członków grupy przestępczej. Wobec nich nadal stosowane jest tymczasowe aresztowanie. Do tej pory funkcjonariusze CBŚP i Straży Granicznej zabezpieczyli marihuanę i haszysz o łącznej wartości ponad 2 miliony złotych.

(CBŚP / mw)