Mieszkanka Szwecji podziękowała katowickim policjantom za profesjonalizm i uratowanie życia jej 70-letniej matki

Data publikacji: 26.01.2017

Na ręce Komendanta Miejskiego Policji w Katowicach wpłynęły podziękowania dla katowickich stróżów prawa. Przesłane zostały przez mieszkankę Szwecji, która w ten sposób chciała wyrazić wdzięczność mundurowym i docenić ich zaangażowanie oraz profesjonalizm. Dzięki sprawnej akcji mundurowi uratowali życie jej 70- letniej matce.

17 stycznia po godzinie 21 do dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Katowicach zadzwoniła ze Szwecji zaniepokojona kobieta, która zgłosiła, że od kilku godzin nie może nawiązać kontaktu ze swoją matką. Z jej relacji wynikało, że starsza pani mieszka samotnie i choruje na cukrzycę. Dyżurny niezwłocznie skierował na miejsce patrol, jednak drzwi do mieszkania były zamknięte. Z tego powodu konieczna była interwencja strażaków, którzy do mieszkania weszli przez okno. Wewnątrz zastali leżącą na podłodze nieprzytomną kobietę. Gdy policjanci wspólnie ze strażakami udzielali pierwszej pomocy,  dyżurny skierował na miejsce pogotowie. 70-latka trafiła do szpitala.

Mieszkanka Szwecji pocztą elektroniczną przesłała do Komendanta Miejskiego Policji w Katowicach podziękowania, w których wyraziła swoją wdzięczność i wyrazy uznania wobec katowickich policjantów, którzy wykazali się dużym profesjonalizmem i wrażliwością. Dzięki ich działaniom zostało uratowane życie starszej kobiety. Córka 70-latki złożyła również specjalne podziękowania dla dzielnicowego, który wykazał się troską i po całym zdarzeniu zainteresował się zdrowiem starszej kobiety.

Źródło: KWP Katowice