Zagrali dla Kingi

Data publikacji: 25.01.2017

Cekcyńska orkiestra Campanella zorganizowała występ, podczas którego zbierano fundusze na leczenie mł. asp. Kingi Szweda. W koncercie uczestniczył Komendant Powiatowy Policji w Tucholi nadkom. Wiesław Gapa, złożył na ręce muzyków serdeczne podziękowania za ten gest.

Policjantkę mł. asp. Kingę Szweda w jej walce z chorobą wspierają nie tylko policjanci, ale także wszyscy mieszkańcy powiatu tucholskiego. Swoje wsparcie dla funkcjonariuszki w niedzielę (22.01.17) okazali, zarówno widzowie, jak i muzycy cekcyńskiej orkiestry Campanella. Inicjatorem koncertu był wójt gminy Cekcyn, pan Jacek Brygman, który do współpracy zaprosił opiekunów orkiestry oraz Gminny Ośrodek Kultury w Cekcynie. To właśnie tam młodzi muzycy zaprezentowali utwory pochodzące z ich ostatniej płyty.

Przy tej okazji namawiali uczestników imprezy do finansowego wsparcia leczenia Kingi. Sami przeznaczyli też na konto fundacji Forani, pod której opieką jest Kinga, dochód ze sprzedaży płyt podczas niedzielnego koncertu. W czasie imprezy organizatorom udało się zebrać 1060 zł. W ramach podziękowania  nadkom. Wiesław Gapa przekazał na ręce opiekunów orkiestry, Państwa Anny i Adama Filipskich policyjną maskotkę – Polfinka.

Organizatorzy zapowiadają, że kolejny koncert dla Kingi, tym razem w cekcyńskim Amfiteatrze, odbędzie się na początku maja. 

Źródło: KWP Bydgoszcz