Policjanci pobiegli dla Wiktorii

Data publikacji: 24.01.2017

Krośnieńscy policjanci wzięli udział w charytatywnym biegu na rzecz 2-letniej Wiktorii Hajnas. Dziewczynka została doświadczona przez los szeregiem skomplikowanych zespołów chorobowych, utrudniających jej prawidłowy rozwój. Tylko żmudna i kosztowna rehabilitacja może wywołać uśmiech na twarzy dziecka i jej najbliższych.

„Bieg na zamek dla Wiktorii” to hasło biegu charytatywnego, którego inicjatorem jest krośnieński policjant st. post. Piotr Bobola. Poruszony losem schorowanej 2-latki postanowił zorganizować bieg, którego celem było zebranie środków finansowych na kosztowną rehabilitację dziewczynki. Policjant zainicjował projekt biegowy, wyznaczył trasę, pozyskał ludzi dobrej woli oraz rozpropagował imprezę w mediach społecznościowych. Odzew chętnych do uczestnictwa w tej imprezie przerósł oczekiwania pomysłodawcy. W niedzielny wieczór na Rynku w Korczynie zgromadziła się grupa około 70 osób. Uczestnicy zawodów podzielili się na dwie grupy – biegową oraz nordic walking. 

Trasę 10-kilometrowych zmagań wytyczono przez urokliwe zakątki Czarnorzecko–Strzyżowskiego Parku Krajobrazowego. Zimowa sceneria i płonące pochodnie symbolizujące niegasnącą nadzieję na odzyskanie zdrowia dla Wiktorii spowodowały, że uczestnicy biegu mieli przeświadczenie uczestnictwa w niemal magicznym wydarzeniu. Metą biegu był dziedziniec XIV wiecznego zamku „Kamieniec” w Odrzykoniu, gdzie na wszystkich uczestników zmagań czekał ciepły posiłek, gorąca herbata i ognisko. Na tym samym placu oczekiwali również rodzice schorowanej 2-latki, na rzecz której zorganizowano ten bieg. Uczestnicy rywalizacji nie szczędzili grosza na pomoc w rehabilitacji dziewczynki.

Krośnieńską komendę reprezentowali: st. post. Piotr Bobola, asp. sztab. Tomasz Misiewicz, asp. sztab. Dariusz Subik, asp. Paweł Buczyński oraz asp. sztab. w stanie spoczynku Józef Urbański – emerytowany policjant.

KWP w Rzeszowie / kp