Docenieni za profesjonalną służbę

Data publikacji: 19.01.2017

Komendant Wojewódzki Policji w Gorzowie Wlkp. insp. Jarosław Janiak kolejny raz docenia służbę swoich podwładnych. Profesjonalnie wykonywane przez policjantów zadania skutkują rozwikłaniem trudnych i skomplikowanych spraw oraz przyczyniają się do ratowania najwyższych wartości- życia. To niezwykle istotne, aby funkcjonariusze którzy wykazują się ponadprzeciętną skutecznością, byli dostrzegani przez najwyższych przełożonych.

„Służba w szeregach Policji to szczególny rodzaj aktywności zawodowej i wyjątkowy przywilej. Pana postawa zawodowa oraz przejawianie inicjatywy w działaniach służbowych są wymownym przykładem konsekwencji w realizacji podstawowej misji Policji – ochrony bezpieczeństwa obywateli i niesienia im pomocy. Pana profesjonalizm, osobiste zaangażowanie oraz doświadczenie zawodowe przyczyniły się do uratowania 3 grudnia 2016 roku zdrowia i życia tonącego mężczyzny”- takimi słowami zwrócił się do st. sierż. Marcina Kowalewicza szef lubuskich stróżów prawa, insp. Jarosław Janiak. Policjant Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego w Sławie dzięki zaangażowaniu uratował ludzkie życie. Cała sytuacja miała miejsce na początku grudnia na Jeziorze Sławskim. st.  sierż. Marcin Kowalewicz aby ratować tonącego nie przebierał w środkach. Porwał łódź przymocowaną do brzegu i ruszył na pomoc mężczyźnie. Dzięki temu mężczyzna przeżył:

http://www.lubuska.policja.gov.pl/go/serwis-informacyjny/aktualnosci/19117,Porwali-lodz-by-ratowac-zycie.html

W podobnym tonie insp. Jarosław Janiak wypowiedział się wobec dwójki policjantów z Wydziału do Walki z Korupcją KWP w Gorzowie- sierż. sztab. Annie Bednarek oraz jej koledze /policjant operacyjny/. Ciężka i wnikliwa praca dwójki tych policjantów, szczegółowa analiza i skrupulatnie zbierane informacje do prowadzonej sprawy sprawiły, że w rezultacie możliwe było przedstawienie zarzutów lekarce. Ta pozyskiwała i wykorzystywała dane pacjentów z bazy świadczeniobiorców ZUS oraz poświadczała nieprawdę, co do okoliczności mających znaczenie prawne. W celu uzyskania korzyści majątkowej doprowadziła Narodowy Fundusz Zdrowia do niekorzystnego rozporządzenia mieniem poprzez wypłatę nienależnych środków finansowych z tytułu refundacji świadczeń medycznych, pomimo iż w rzeczywistości świadczenia te nie zostały udzielone. Podejrzana przyznała się do popełnienia zarzucanych jej 1624 czynów. 29 grudnia 2016 roku Prokuratura Rejonowa w Gorzowie Wlkp. skierowała akt oskarżenia do Sądu Rejonowego w Gorzowie Wlkp.

Czwartkowe /19 stycznia/ spotkanie pokazuje, że profesjonalna służba mundurowych dostrzegana jest przez najwyższych przełożonych. Szef lubuskich stróżów prawa, insp. Jarosław Janiak wielokrotnie wyróżniał policjantów za ich bohaterskie postawy. Podobnie było i tym razem, kiedy zabiegał o uhonorowanie wspomnianych policjantów nagrodą pieniężną. Działania lubuskich policjantów również w mijającym roku sprawiły, że ich wzorowe służby komentowane i opisywane były przez środki masowego przekazu nie tylko w regionie ale i całym kraju. Gratulujemy !

http://www.lubuska.policja.gov.pl/go/serwis-informacyjny/aktualnosci/19370,Bohaterowie-sa-wsrod-nas-Komendant-lubuskiej-Policji-dziekuje-policjantom.html

Źródlo: KWP Gorzów Wielkopolski