Informacyjny Serwis Policyjny

Informacyjny Serwis Policyjny

Rajdowa pasja policjanta z Piekar Śląskich

Zamieszczony Data publikacji 16.01.2017

Na początku tylko kibicował, potem przyszła kolej na spełnienie swoich marzeń. Pasja zaczęła się, kiedy w prezencie od ojca dostał pierwszą starą terenówkę. Sierż. Mateusz Gumułka z piekarskiej komendy po pracy służbowy radiowóz zamienia na terenówkę z napędem 4x4, specjalnie przystosowaną do jazdy w trudnym terenie.

Off-road czyli jazda samochodem terenowym po bezdrożach, którą pasjonuje się sierż. Mateusz Gumułka daje mu wiele satysfakcji oraz gwarantuje oderwanie się od codzienności, a dodatkowo uczy umiejętności analizy sytuacji i szybkiego podejmowania decyzji oraz szlifuje pewność siebie. Rajdy, organizowane przez kluby samochodów terenowych pokazują, że każdy, kto znalazł się w trudnej sytuacji na trasie, zawsze może liczyć na pomoc pozostałych uczestników, pomimo sportowej rywalizacji. Na rajdach spotykają się całe rodziny, które mile spędzają czas, ponadto doświadczenie i umiejętności przekładają się na bezpieczną jazdę poza wyznaczonymi trasami.

Jak sam podkreśla, najwięcej satysfakcji daje wygranie rajdu, gdzie trasy są mordercze. Strome wjazdy, podjazdy, które dla przeciętnego obserwatora wydają się nie do pokonania, dla niego są kolejnymi egzaminami.

Źródło: KWP Katowice

 

  • samochód terenowy
  • samochody terenowe
  • Sierż. Mateusz Gumułka stoi przy samochodzie terenowym
  • samochód terenowy
  • samochód terenowy
  • samochód terenowy
 
powrót
drukuj