Sukces białostockiej policjantki

Data publikacji: 03.12.2014

Sierż. Anna Wojtulewicz z Białegostoku odniosła kolejny sportowy sukces. Na 68. Mistrzostwach Polski w biegach przełajowych zdobyła brązowy medal.

29 listopada w Krakowie odbyły się 68. Mistrzostwa Polski w biegach przełajowych. Sierż. Anna Wojtulewicz z Wydziały Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku w bardzo trudnych warunkach (– 4 °C, silny porywisty wiatr) na dystansie 4 km osiągnęła czas 14 minut i 2 sekundy.

Anna Wojtulewicz wraz z koleżankami z Podlasia zajęła 3 miejsce w kategorii seniorek ustępując jedynie biegaczkom z Lublina i Krakowa. Na podkreślenie zasługuje fakt, że w przeciwieństwie do pozostałych zawodniczek, które zajmują się jedynie wyczynowym uprawianiem sportu, Ania Wojtulewicz potrafi pogodzić codzienne obowiązki służbowe z ciężkimi i mozolnymi treningami, które są jedyną drogą do utrzymywania tak wysokiego poziomu sportowego.

Przypomnijmy, że policjantka jest aktualną Mistrzynią Polski Policji i Mistrzynią Polski Służb Mundurowych w biegach przełajowych. Została też powołana do Reprezentacji Komendanta Głównego Policji, w ramach której reprezentuje Polskę na mistrzostwach za granicą.