Data publikacji: 03.12.2014

W ostatnią sobotę listopada w miejscowości Lubliniec – Kokotek odbył się 11. Maraton Komandosa. Bieg na dystansie 42km 195m zawodnicy odbyli w pełnym umundurowaniu i z 10 – kilogramowymi plecakami. Policyjni biegacze znowu nie zawiedli!

W tym roku w zawodach wystartowało 441 mundurowych z całego kraju, w tym rekordowo dużo, bo aż 64, policjantów. Reprezentacja ze Szkoły Policji w Słupsku zajęła 3 miejsce, a drużyna z WSPol uplasowała się na 5 pozycji. W klasyfikacji indywidualnej najlepszym policjantem okazał się podinsp. Maciej Wojciechowski z WSPol uzyskując czas 3:33:44s.

Maraton Komandosa był trzecim i ostatnim biegiem zaliczanym do klasyfikacji „Szlema”. Liczone są do niego punkty także z Biegu katorżnika i Biegu o nóż komandosa. Tytuł najlepszego zawodnika zdobył podinsp. Maciej Wojciechowski osiągając łączny czas 5:55:15 s. Serdecznie gratulujemy!

Zdjęcia: Meta Lubliniec