Data publikacji: 09.07.2014

W pierwszą sobotę lipca odbył się I Bieg o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Bytowie. Z dystansem ponad 6 kilometrów na trasie Płotowo – Góra Siemierzycka zmierzyło się 107 biegaczy. Trasa była przepiękna, ale i bardzo wymagająca. Mimo to pierwszy zawodnik na mecie pojawił się już po 19 minutach i 16 sekundach.

Bieg miał charakter otwarty i był jednym z punktów obchodów Święta Policji w powiecie bytowskim, a także upamiętnieniem 95 rocznicy powstania Policji. Jego celem była również promocja powiatu bytowskiego, popularyzacja i propagowanie biegów w regionie oraz upowszechnianie aktywnego wypoczynku. Podczas biegu zbierano też plastikowe nakrętki. Dzięki ich sprzedaży będą środki na leczenie i rehabilitację Kuby Jankowskiego. Ustawiony przy biurze zawodów pojemnik został wypełniony po brzegi.

Każdy uczestnik otrzymał koszulkę, a po zakończonym biegu - pamiątkowy medal. Wśród uczestników zostało rozlosowanych ponad 20 nagród, a także nagroda główna – rower górski. Wylosował ją komendant powiatowy z Pucka. Organizatorzy przewidzieli również nagrodę specjalną za zajęcie 95. miejsca. Były to dwa bilety na koncert zespołu Modern Talking ufundowane przez Stowarzyszenie Autorów ZAiKS.

W kategorii kobiet pierwsze miejsce zajęła Antonina Rychter, na drugim miejscu na podium stanęła Justyna Janta-Lipińska, a na trzecim miejscu uplasowała się Justyna Nowodworska. Wśród mężczyzn pierwsze miejsce zajął Łukasz Wirkus, drugie Krzysztof Rudnik, a trzecie - Tomasz Kobus. Najlepszą policjantką okazała się Jadwiga Serafinowska-Wysmyk, a najlepszy w kategorii policjantów był Dariusz Guzowski.