Informacyjny Serwis Policyjny

Polscy policjanci szkolą się w Lyonie

Zamieszczony Data publikacji 19.05.2014
W dniach 19-23 maja br. w Lyonie trwa szkolenie polskich policjantów z oddziałów prewencji.

Szkolenie jest realizacją ustaleń, jakie zawarli podczas Zgromadzenia Ogólnego Interpolu  w Cartagenie Komendant Główny Policji nadinsp. Marek Działoszyński i Komendant Policji Francuskiej Claude Baland. Dotyczyły one m.in. organizacji bilateralnych przedsięwzięć szkoleniowych.

Celem szkolenia, które odbywa się w Centrum Szkolenia CRS (oddziałów zwartych policji francuskiej) jest: zapoznanie się  z taktyką działań francuskich oddziałów zwartych (przede wszystkim chodzi o dynamiczne zatrzymanie sprawców przestępstw), zapoznanie się z systemem szkolenia oddziałów francuskich, a także z wyposażeniem, uzbrojeniem oraz umundurowaniem policjantów.

W przedsięwzięciu bierze udział 27 policjantów,  w tym 22 funkcjonariuszy z oddziałów prewencji z całej Polski, którzy stworzą pluton prewencji.

Jeszcze w tym roku planowane jest w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie szkolenie dla policjantów francuskich. Celem warsztatów będzie przedstawienie przez obie strony taktyki z zakresu zwalczania agresywnych zachowań pseudokibiców, przeprowadzenie treningu sztabowego, a także ćwiczeń na Symulatorze Działań Policji w Sytuacjach Kryzysowych.

 
powrót
drukuj