II Zimowe Mistrzostwa Policji w Pływaniu Lublin 2014

Data publikacji: 01.03.2014

1 marca br. w Lublinie odbyły się „II Zimowe Mistrzostwa Policji w Pływaniu Lublin 2014”. W zawodach wzięło udział 65 funkcjonariuszy, którzy walczyli zarówno w konkurencjach drużynowych jak i indywidualnych. Zawody patronatem honorowym objął Komendant Główny Policji.

W klasyfikacji drużynowej zwyciężyła reprezentacja KWP w Krakowie zdobywając łącznie 17 medali w tym 11 złotych. Drugie miejsce zajęła drużyna z KWP w Lublinie zdobywając łącznie 21 medali, w tym 9 złotych. Na trzecim miejscu uplasowali się policjanci z KWP w Katowicach.

W klasyfikacji indywidualnej na podium stanęli policjanci z Katowic, CBŚ KGP Lublin i CBŚ KGP Kraków. Najlepszą zawodniczką mistrzostw została policjantka reprezentująca CBŚ KWP Kraków. Kolejne miejsca na podium zajęły Małgorzata Bigos i Ewelina Kuśmierz z Lublina.

Organizatorem zawodów byli: Komenda Wojewódzka Policji w Lublinie, Zarząd Wojewódzki i Terenowy NSZZ Policjantów województwa lubelskiego i KWP w Lublinie.