Informacyjny Serwis Policyjny

Walentynkowy Dzień Dawcy Szpiku w OPP w Szczecinie

Zamieszczony Data publikacji 12.02.2018
Dzień Dawcy Szpiku w Oddziale Prewencji Policji w Szczecinie odbędzie się w środę tj. 14 lutego br. Wybór daty nie jest przypadkowy, bo choć Dawcą zostać można każdego dnia, to czy jest lepsza okazja, by podarować cząstkę siebie komuś, kto (genetycznie) jest ci najbliższy na świecie?
  • Walentynkowy Dzień Dawcy Szpiku w OPP w Szczecinie
  • Walentynkowy Dzień Dawcy Szpiku w OPP w Szczecinie
  • Walentynkowy Dzień Dawcy Szpiku w OPP w Szczecinie

W Polsce co godzinę stawiana jest komuś diagnoza: białaczka, czyli nowotwór krwi. Dla wielu Pacjentów jedyną szansą na wyzdrowienie jest przeszczepienie szpiku od Dawcy niespokrewnionego. Cały czas są w Polsce Pacjenci, dla których nie znaleziono Dawcy wśród ponad 30 milionów osób zarejestrowanych na całym świecie.            
By zwiększyć szansę na znalezienie Dawcy dla Pacjentów organizujemy Dzień Dawcy Szpiku w Oddziale Prewencji Policji w Szczecinie.                     
Rejestracja potencjalnego Dawcy zajmuje tylko chwilę. Polega na przeprowadzeniu wstępnego wywiadu medycznego, wypełnieniu formularza z danymi osobowymi oraz pobraniu wymazu z błony śluzowej z wewnętrznej strony policzka. Z każdym nowym zarejestrowanym potencjalnym Dawcą wzrasta szansa na pokonanie nowotworu krwi
Prawdopodobieństwo znalezienia odpowiedniego Dawcy dla Pacjenta jest bardzo niskie ale jest możliwe! Przekonał się o tym jeden z naszych kolegów, który w ubiegłym roku zarejestrował się w bazie DKMS i oddał swój szpik ratując życie choremu na białaczkę.
Rejestracja potencjalnych Dawców Szpiku w OPP w Szczecinie odbędzie się  14 lutego w godz. 10:00 – 14:00 w sali nr 127 w budynku „B” przy ul. Kaszubskiej 35 w Szczecinie.
Serdecznie zapraszamy wszystkich policjantów!!!

 

DKMS/asp. A. Bierbasz - Krawczyk

 

Tagi:
powrót
drukuj