Dzielnicowy mistrzem w szachach

Data publikacji: 12.12.2017

Mistrzem w szachach błyskawicznych amatorów turnieju „III Mistrzostw Polski Administracji Publicznej” został asp.szt. Andrzej Skolimowski dzielnicowy z KRP Warszawa I. Mistrzostwa zostały rozegrane w dniach 8-9 grudnia br. w siedzibie Ministerstwa Rozwoju w Warszawie i objęte były patronatem honorowym Prezesa Rady Ministrów. W składzie komitetu honorowego był także Komendant Główny Policji.

III Mistrzostwa Polski Administracji Publicznej w Szachach Szybkich i Błyskawicznych zorganizował Polski Związek Szachowy. W rozgrywanym w piątek Turnieju Szachów Błyskawicznych zmierzyło się 96 zawodników. W sobotę w Turnieju Szachów Szybkich startowało 108 graczy. Uczestnicy reprezentowali różny poziom zaawansowania.

W piątkowych rozgrywkach 34 zawodników ujętych zostało w kategorii „amator”. Pozostali startowali w klasyfikacji ogólnej. Każdy z zawodników rozegrał 11 partii, a wyniki z poszczególnych potyczek decydowały o klasyfikacji końcowej.

asp.szt. Andrzej Skolimowski  startował w kategorii „amator”. W finałowej rozgrywce pokonał reprezentantkę gospodarzy Joannę Konstanciuk, uzyskując najlepszy wynik w Turnieju Szachów Błyskawicznych w swojej kategorii. W klasyfikacji ogólnej zajął 30 miejsce.

Nasz mistrz na co dzień służy w KRP Warszawa I, dbając o bezpieczeństwo ścisłego Centrum Warszawy jako dzielnicowy. W szachy gra od 13 lat. Za zwycięstwo w mistrzostwach otrzymał pamiątkowy puchar oraz medal.

Komendę Stołeczną Policji reprezentowali także, sklasyfikowani w kategorii ogólnej, asp.szt. Krzysztof Celmer z KRP Warszawa I oraz st.asp. Dariusz Cyra z KRP Warszawa III.