Informacyjny Serwis Policyjny

Policjant na podium w Mistrzostwach Polski w Strzelectwie

Zamieszczony Data publikacji 14.07.2017
  • Sierżant Witosław Krzak z drużyną na podium
  • Sierżant Witosław Krzak

Funkcjonariusz z Komisariatu w Kosakowie zdobył wspólnie z drużyną złoty medal na Mistrzostwach Polski w Strzelectwie Sportowym. Sierżant Witosław Krzak indywidualnie zajął piąte miejsce. Mistrzostwa odbyły się we Wrocławiu na początku lipca br. Konkurencja, w której startował ze swoją drużyną to „pistolet pneumatyczny”.

Należy do najlepszych strzelców w kraju. Mowa o reprezentancie kadry narodowej w strzelectwie sportowym, funkcjonariuszu Komisariatu w Kosakowie sierż. Witosławie Krzak. Tę dyscyplinę sportu trenował wyczynowo przez 16 lat, reprezentując klub FLOTA Gdynia.

Policyjny strzelec na przełomie czerwca i lipca wziął udział w Mistrzostwach Polski w Strzelectwie Sportowym rozgrywanych we Wrocławiu. Wraz z kolegami z klubu Flota Gdynia drużynowo zdobył złoto w konkurencji "pistolet pneumatyczny", w której startowało 11 zespołów. Indywidualnie w konkurencji ,,pistolet dowolny’’ policjant zajął 5 miejsce na 44 startujących zawodników.

To nie jedyne osiągnięcia puckiego mundurowego. W swojej sportowej karierze zdobył złoty medal na Akademickich Mistrzostwach Świata w Al Ain w 2014 roku, w 2012 roku brąz na AMŚ w Kazaniu oraz Letniej Uniwersjadzie w Shenzhen w 2011 roku. Wielokrotnie został wyróżniony przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Ministra Sportu i Turystyki.

Jest wielokrotnym medalistą mistrzostw kraju. W 2012 roku również w konkurencji „pistolet dowolny – 50 metrów” został uznany najlepszym zawodnikiem w Polsce.

Gratulujemy młodemu policjantowi sukcesu i życzymy dalszych osiągnięć sportowych.

Źródło: KWP Gdańsk

 

powrót
drukuj