Informacyjny Serwis Policyjny

Mistrzowski pas wykładowcy ze Szkoły Policji w Słupsku

Zamieszczony Data publikacji 20.04.2017

Pas mistrzowski Międzynarodowej Federacji Sportów Walki UFR (Universal Fighting Rules) wywalczył wykładowca Szkoły Policji w Słupsku. Cenne trofeum zostało zdobyte podczas międzynarodowych zawodów w Obornikach Śląskich.

Międzynarodowe zawody obywały się pod hasłem „Łączy nas sport, nie narkotyki”. Łącznie w walkach udział wzięło prawie 200 zawodników z Niemiec, Czech i Polski. Pojedynki odbywały się w kilku formułach i rozgrywane były w oktagonie, na macie oraz w ringu.

Zwycięzcy poszczególnych kategorii otrzymali Pasy Mistrzowskie UFR oraz zaproszenie na zgrupowanie Kadry Polskiej Federacji Kick Bogingu, które odbędzie się w maju w Cetniewie.

Po zaciętych turniejowych walkach jeden z mistrzowskich pasów wywalczył wykładowca słupskiej Szkoły Policji sierż. Maciej Witka. Mistrzowskie trofeum wywalczył on w kategorii 75 kilogramów.

Sierż. Maciej Witka na co dzień pełni służbę w Zakładzie Interwencji Policyjnych ucząc na sportowej macie młodych adeptów policyjnego rzemiosła poszczególnych elementów technik interwencji. Sporty walki (karate kyokushin oraz kick-boxing)  trenuje od ponad 20 lat. Do swoich największych osiągnięć zalicza czterokrotne zwycięstwo podczas Gali Mistrzów Kick-Boxingu.

Źródło: Szkoła Policji w Słupsku

 

  • sierż. Maciej Witka
  • sierż. Maciej Witka
  • sierż. Maciej Witka z najlepszymi zawodnikami turnieju
  • sierż. Maciej Witka w trakcie walki
  • sierż. Maciej Witka w trakcie walki
  • sierż. Maciej Witka na podium zawodów z dwoma innymi zawodnikami
 
powrót
drukuj