Informacyjny Serwis Policyjny

Nowa oferta szkoleniowa dla policjantek i pracownic KWP w Katowicach

Zamieszczony Data publikacji 20.03.2017

W tegorocznym „Planie doskonalenia zawodowego KWP w Katowicach” znalazła się nowa propozycja szkoleniowa dla kobiet. Wydział Doboru i Szkolenia zaproponował zajęcia pod nazwą: „Psychologiczne aspekty radzenia sobie w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia, połączone z ćwiczeniami praktycznymi z samoobrony”. Są one adresowane do pań – policjantek i pracownic katowickiej komendy wojewódzkiej policji. Zapraszamy!

Zajęcia doskonalenia zawodowego dla pań składają się z dwóch części. Podczas części praktycznej uczestniczki mogą zapoznać się ze sposobami: uwalniania się z chwytów i obchwytów tułowia, aktywacji miejsc wrażliwych na ciele człowieka przydatnych w samoobronie oraz bezpiecznego upadania. W części teoretycznej natomiast omówione zostaną zasady zachowania się w sytuacjach zagrożenia, sposoby radzenia sobie ze stresem po zdarzeniach traumatycznych oraz przepisy prawne dotyczące stosowania „obrony koniecznej” i „stanu wyższej konieczności”.

Zajęcia prowadzą asp. sztab. Piotr Kamrowski - wieloletni instruktor taktyki i technik interwencji policyjnych, instruktor judo (4 dan) i ju-jitsu (3 dan), dwukrotny olimpijczyk w judo z Barcelony i Atlanty, medalista Mistrzostw Europy i Mistrz Polski oraz podinsp. Andrzej Sira - doświadczony były psycholog policyjny.

Pierwsze edycje odbyły się w dniach 6 i 12 oraz 7 i 14 marca 2017 r. w hali sportowej OPP w Katowicach przy ul. Koszarowej 17. Natomiast serdecznie zapraszamy panie na kolejne 2 edycje zaplanowano w terminach – 10 i 24 kwietnia oraz 11 i 25 kwietnia 2017 r. w godz. 12.00 -13.30.

Źródło: Szkoła Policji w Katowicach

 

  • ćwiczenia z praktyczne z samoobrony
  • ćwiczenia z praktyczne z samoobrony
  • ćwiczenia z praktyczne z samoobrony
  • ćwiczenia z praktyczne z samoobrony
  • ćwiczenia z praktyczne z samoobrony
  • ćwiczenia z praktyczne z samoobrony
 
Tagi:
powrót
drukuj