Policyjni biegacze zdominowali Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych

Data publikacji: 10.10.2016

W piątek 7 października br., w Kokotku pod Lublińcem odbył się pod patronatem Ministra Obrony Narodowej jubileuszowy XX Bieg o Nóż Komandosa, im. gen. broni Włodzimierza Potasińskiego - Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w Biegach Przełajowych.

W zawodach uczestniczyło 800 biegaczy z wszystkich formacji mundurowych, z których zawody ukończyło 707 osób.

Mężczyźni rywalizowali na dystansie 10 km, natomiast kobiety na dystansie 5 km. W tych zawodach wszyscy startujący biegną w mundurach i wysokich butach służbowych po bardzo urozmaiconej i bardzo wymagającej trasie (łąki, leśne dukty, piaszczyste długie podbiegi).

Policyjni biegacze z Reprezentacji Komendanta Głównego Policji pod kierownictwem insp. Tomasza Kubickiego (KPP Olesno) zdominowali tegoroczne zawody. Zawodnicy wygrali zarówno w klasyfikacji drużynowej mężczyzn jak i klasyfikacji drużynowej kobiet, zdobywając dla Policji tytuły Mistrzów Polski Służb Mundurowych. Wyprzedzili także reprezentacje jednostek Wojska Polskiego z Jednostką Wojskową Komandosów na czele, Państwowej Straży Pożarnej, Straży Granicznej, BOR i Służby Więziennej.

W klasyfikacji indywidualnej mężczyzn funkcjonariusze Policji zdeklasowali rywali zajmując wszystkie trzy miejsca na podium.

Podobnie jak w roku ubiegłym pierwsze miejsce i tytuł Mistrza Polski wywalczył st. post. Szymon Kulka (KPP Gorlice), drugie miejsce i tytuł Wicemistrza Polski sierż. Łukasz Oślizło (KMP Katowice), trzecie miejsce i medal brązowy - asp. Paweł Piotraschke (SP Słupsk).

W skład Reprezentacji KGP wchodzili również sierż. Jakub Burchard (KP Muszyna) i kom. Adam Thiel (KPP Lębork).

W klasyfikacji generalnej kobiet, drugie miejsce i tytuł Wicemistrzyni Polski (podobnie jak w roku ubiegłym) wywalczyła st. sierż. Anna Wojtulewicz (KMP Białystok) ustępując jedynie szer. Karolinie Pilarskiej z Jednostki Specjalnej Komandosów - brązowej indywidualnie i złotej w drużynie medalistce Mistrzostw Świata Wojska w maratonie (tytuł Polki wywalczyły 02.10.2016 w Turynie).

St. sierż. Anna Ficner aktualna Mistrzyni Europy i Polski w biegu po schodach (KPP w Złotoryja) zajęła czwarte miejsce, st. sierż. Edyta Marciniak (KMP Kalisz – miejsce 13 zaś sierż. Monika Nawrat – miejsce 16. Wyniki te dały drużynowe złoto).

Zwycięzców i medalistów dekorował dowódca Wojsk Specjalnych gen. bryg. Jerzy Gut.

Reprezentacja Komendanta Głównego Policji w lekkoatletyce startem w w/w Mistrzostwach zakończyła występy w tegorocznym bardzo udanym sezonie, gdzie jej członkowie wywalczyli m.in. trzy tytuły w otwartych Mistrzostwach Polski w biegach na dystansie 5 km 10 km i półmaratonie, tytuł drużynowy, tytuły Mistrzyni Europy i Polski w biegu po schodach, zwycięstwo w PZU Gdańsk Maraton, zwycięstwa i miejsca na podiach w wielu prestiżowych biegach w kraju i za granicą.

Niestety, główny tegoroczny start w Mistrzostwach Europy w biegach przełajowych w Wielkiej Brytanii został odwołany przez organizatora (USPE). Aktualna forma stawiała naszych reprezentantów w gronie faworytów do złotego medalu zarówno w klasyfikacji indywidualnej jak i drużynowej.

Serdecznie gratulujemy naszym koleżankom i kolegom sportowych sukcesów!

Dziękujemy za budowanie przez ich pryzmat pozytywnego wizerunku naszej formacji i życzymy na kolejne sezony wytrwałości zapału dalszych sukcesów sportowych i zawodowych.