Informacyjny Serwis Policyjny

"Lepiej grać niż ćpać - Granice są w nas”

Zamieszczony Data publikacji 07.06.2016

3 czerwca 2016 roku już po raz piąty za sprawą przedstawicieli Regionu IPA Wieluń oraz policjantów z wieluńskiej komendy przeprowadzony został projekt profilaktyczny pod nazwą "Lepiej grać niż ćpać - Granice są w nas”. Całość przedsięwzięcia odbyła się pod honorowym patronatem Komendanta Powiatowego Policji w Wieluniu insp. Grzegorza Dzierzkowskiego. Podstawowym celem projektu jest pokazanie młodzieży gimnazjalnej alternatywnych sposobów spędzania wolnego czasu.

Projekt doskonale wpisuje się w ramy kampanii „Wspólne osiedla” i "Kibicuj Bezpiecznie", a w tym roku nierozerwalnie był połączony z „Dniem Dziecka”. Zawodnicy reprezentujący szkoły brali udział w rywalizacji sportowej, a na trybunach zasiedli uczniowie gimnazjów z Białej, Mokrska, Ostrówka, Osjakowa, Pątnowa, Konopnicy oraz Gimnazjum nr 3 w Wieluniu. Wśród zaproszonych gości znaleźli się między innymi v-ce starosta Powiatu Wieluńskiego Marek Kieler, z-ca szefa wieluńskiej straży pożarnej bryg. Grzegorz Staszek, oraz wiceprezydent sekcji polskiej Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji IPA Aneta Sobieraj. Udział w projekcie wzięli również: wójtowie gmin, dyrektorzy szkół średnich i gimnazjalnych, przedstawiciele poradni psychologiczno- pedagogicznej oraz zespołu kuratorskiego. Gośćmi honorowymi byli Mariusz Wlazły – kapitan PGE Skry Bełchatów, mistrz świata w piłce siatkowej, oraz Sławomir Chałaśkiewicz, były zawodnik grający min. w bundeslidze, a także w Widzewie Łódź. 

Młodzież mogła podziwiać pokazy instruktorów i swoich rówieśników z formacji tanecznej ze Studia Tańca i Fitness "Body Desing" oraz hiphopowego mistrza freestyle′u - Mikser z Częstochowy. Atmosfera na trybunach i wśród obecnych na hali WOSiR była fantastyczna. W rywalizacji sportowej zwyciężyli gimnazjaliści z Ostrówka. Wśród kibiców najlepsi okazali się gimnazjaliści z Osjakowa. Młodzież nie tylko kibicowała, ale również prezentowała hasła profilaktyczne związane z tematem głównym projektu. Najlepszą pracę plastyczną zdaniem jury przygotowała Daria Szydło z Pątnowa. Organizatorzy dziękują wszystkim podmiotom, które zaangażowały się w pomoc przy organizacji projektu.

Źródło: KWP Łódź

 • projekt profilaktyczny pod nazwą "Lepiej grać niż ćpać - Granice są w nas” #1
 • projekt profilaktyczny pod nazwą "Lepiej grać niż ćpać - Granice są w nas” #2
 • projekt profilaktyczny pod nazwą "Lepiej grać niż ćpać - Granice są w nas” #3
 • projekt profilaktyczny pod nazwą "Lepiej grać niż ćpać - Granice są w nas” #4
 • projekt profilaktyczny pod nazwą "Lepiej grać niż ćpać - Granice są w nas” #5
 • projekt profilaktyczny pod nazwą "Lepiej grać niż ćpać - Granice są w nas” #6
 • projekt profilaktyczny pod nazwą "Lepiej grać niż ćpać - Granice są w nas” #7
 • projekt profilaktyczny pod nazwą "Lepiej grać niż ćpać - Granice są w nas” #8
 • projekt profilaktyczny pod nazwą "Lepiej grać niż ćpać - Granice są w nas” #9
 • projekt profilaktyczny pod nazwą "Lepiej grać niż ćpać - Granice są w nas” #10
 • projekt profilaktyczny pod nazwą "Lepiej grać niż ćpać - Granice są w nas” #11
 • projekt profilaktyczny pod nazwą "Lepiej grać niż ćpać - Granice są w nas” #12
 
powrót
drukuj