Informacyjny Serwis Policyjny

Noc Muzeów w KGP

Zamieszczony Data publikacji 16.05.2016

W tym roku do udziału w Nocy Muzeów, która odbyła się 14 maja, zaprosiło nas ponad 250 placówek w Warszawie. W tę wyjątkową noc Komenda Główna Policji również po raz kolejny otworzyła swoje drzwi dla zwiedzających. W KGP można było m.in. zobaczyć gabinet Komendanta Głównego Policji, zapoznać się z umundurowaniem i wyposażeniem polskiej Policji, odbył się też pokaz musztry i koncert Orkiestry Reprezentacyjnej Policji.

Komenda Główna Policji wzięła udział w "Nocy Muzeów" po raz trzeci. W ramach Nocy Muzeów możliwe było zwiedzanie obiektu, który na co dzień jest niedostępny dla ogółu społeczeństwa. Można było zobaczyć m.in. gabinet Komendanta Głównego Policji oraz miejsca narad kierownictwa polskiej Policji – Salę Generalską. Gości do zwiedzania Komendy zaprosił osobiście I Zastępca Komendanta Głównego Policji insp. Andrzej Szymczyk.

Motywem przewodnim wydarzenia w KGP był: Rok 2016 – rokiem Cichociemnych :„Noc Muzeów w KGP - Cichociemni Policji Państwowej". W miniony wiek przeniosły zwiedzających funkcjonariusze w umundurowaniu Policji Państwowej II RP. Uzupełnieniem były ekspozycje związane z historią formacji, jak i z codzienną służbą pełnioną współcześnie przez policjantów.

Na zwiedzających, którzy wybrali się do Komendy Głównej Policji, czekały projekcje filmowe, zaś dla sympatyków muzyki zagrała specjalnie Orkiestra Reprezentacyjna Policji. Ponadto, zobaczyć można było pokazy grup rekonstrukcyjnych, a na parkingu przed gmachem Komendy Głównej Policji zaprezentowany został historyczny i współczesny policyjny sprzęt transportowy.

Pod okiem funkcjonariuszy z laboratorium kryminalistycznego można było zrobić własne odbitki linii papilarnych, tzw. odciski palców. Z kolei podczas wizyty na stoisku Biura Kominikacji Społecznej dużym zainteresowaniem cieszyły się m.inn. archiwalne oraz aktualny numer miesięcznika Policja 997.

Organizatorzy nie zapomnieli też o najmłodszych. Podczas nocnej wizyty w Komendzie Głównej Policji każde dziecko otrzymało certyfikat potwierdzający uczestnictwo w Nocy Muzeów 2016. Przygotowano również szereg upominków z logo Policji. Organizatorzy zapewnili niespodzianki, konkursy i możliwość wykonania własnym aparatem prawdziwego zdjęcia sygnalitycznego na zabytkowym krześle wykorzystywanym do tego celu w ubiegłym stuleciu.

Źródło: BKS KGP

Tagi: Noc Muzeów

powrót
drukuj