Informacyjny Serwis Policyjny

Mazowieccy policjanci szkolili się przed Światowymi Dniami Młodzieży

Zamieszczony Data publikacji 11.05.2016

Policjanci z Wydziału Prewencji  Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu zorganizowali  szkolenie dla policjantów z komend miejskich i powiatowych na temat zapewnienia bezpieczeństwa wolontariuszy w trakcie Światowych Dni Młodzieży oraz organizacji tej uroczystości. 

Psycholog policyjny przekazał informacje na temat zachowania jednostek w tłumie, a funkcjonariusze z innych wydziałów KWP zs. w Radomiu wskazali, jakie informacje powinny zostać przekazane wolontariuszom, aby zwiększyć ich bezpieczeństwo osobiste i w ruchu drogowym. 58 policjantom, którzy na co dzień zajmują się profilaktyką na terenie powiatów, przekazano informacje dotyczące organizacji imprez w diecezjach oraz  przebiegu uroczystości w Krakowie.

Najbardziej oczekiwany etap szkolenia odbył się z udziałem księży koordynatorów z diecezji radomskiej i płockiej. Ks. Marek Adamczyk i ks. Mariusz Wilk przedstawili program uroczystości na terenie diecezji radomskiej, a ks. Rafał Grzelczyk omówił przebieg tygodniowego pobytu pielgrzymów na terenie diecezji płockiej. Goście odpowiedzieli na pytania policjantów głównie związane z organizacją rekrutacji wolontariuszy oraz przyjazdu pozostałych uczestników Światowych Dni Młodzieży.

Kolejnym etapem cyklu szkoleniowego będą spotkania z wolontariuszami biorącymi udział w zabezpieczeniu Światowych Dni Młodzieży. Pierwsze z takich spotkań z wolontariuszami z diecezji radomskiej zostało zaplanowane na 14 maja 2016 roku w Radomiu.

 

Źródło: KWP Radom

  • szkolenie mazowieckich policjantów #1
  • szkolenie mazowieckich policjantów #2
  • szkolenie mazowieckich policjantów #3
  • szkolenie mazowieckich policjantów #4
  • szkolenie mazowieckich policjantów #5
 
powrót
drukuj