Informacyjny Serwis Policyjny

Pomóżmy Misi!

Zamieszczony Data publikacji 19.09.2014
Misia nie chodzi do przedszkola, choć niedługo skończy cztery lata i bardzo lubi bawić się z dziećmi. Od połowy wakacji walczy z ostrą białaczką limfoblastyczną, która wróciła mimo trwającego od półtora roku leczenia.

Misia dzielnie przechodzi kolejne serie bardzo silnego leczenia chemicznego. Przetaczano jej krew i z pewnością krew będzie jej jeszcze potrzebna.

Jeśli chcesz Misi pomóc, możesz oddać krew w każdej stacji krwiodawstwa, z przeznaczeniem dla Michaliny Krawczyńskiej, Wojewódzki Specjalistyczny  Szpital Dziecięcy im. Władysława Buszkowskiego w Kielcach, oddział hematologiczno-onkologiczny.

Kiedy już chemia zniszczy złe komórki, Misię czeka przeszczep szpiku. Będzie potrzebny dawca. Może Ty będziesz mógł nim zostać? Daj Misi szansę!

Jeśli chcesz Misi pomóc, zarejestruj się w bazie dawców komórek macierzystych. Wejdź na www.medigen.pl, www.dkms.pl/pl albo szpik.info żeby dowiedzieć się, jak to zrobić.

Misia nie może bawić się z innymi dziećmi. Zamiast placu zabaw i karuzeli ma szpitalną salę o zaostrzonym reżimie sanitarnym, zamiast koleżanek i kolegów - bajki i historie, które czytają i opowiadają jej bliscy. Jeśli chcesz Misi pomóc – Ty, Twoje dziecko czy ktoś znajomy – napisz, nagraj lub narysuj historię prawdziwą lub wymyśloną i wyślij Misi na adres: dajmislowo@gmail.com. Nowi znajomi Misi kontaktują się z nią również przez: https://www.facebook.com/dajslowomisi. A Misia w szpitalu rysuje, lepi i „pisze” listy, w których wszystkim pięknie dziękuje.

***

Mamą Michalinki jest Anna Krawczyńska, dziennikarka miesięcznika „Policja 997”. O pomoc dla niej proszą przyjaciele z Policji.

Tagi:

powrót
drukuj