Informacyjny Serwis Policyjny

Pobiegli w Pile

Zamieszczony Data publikacji 09.09.2014
Od ponad dwudziestu lat, w każdą pierwszą niedzielę września, autobusy komunikacji miejskiej w Pile zmieniają swoje trasy, a mieszkańcy jakby chętniej interesują się sportowymi zmaganiami. Można tak sądzić na podstawie licznej obecności kibiców i okrzykach dopingujących zawodników biegnących w 24. Międzynarodowym Półmaratonie Philipsa, który 7 września przebiegł ulicami Grodu Staszica.

Szkołę Policji w Pile reprezentowali w tym biegu policjanci, dla których bieganie jest prawdziwą życiową pasją: podinsp. Roman Rauhut (wykładowca Zakładu Służby Kryminalnej Szkoły), kom. Sebastian Wegner (wykładowca Zakładu Służby Prewencyjnej), podkom. Mateusz Pałys (wykładowca Zakładu Interwencji Policyjnych) i podkom. Sławomir Szczepański (młodszy wykładowca Zakładu Interwencji Policyjnych).

Blisko 3 tysiące zawodników wystartowało z al. Piastów. Meta usytuowana była na Placu Zwycięstwa. Wszyscy przemierzyli dystans 21,097 km, a każdy z kończących bieg otrzymał pamiątkowy medal.

W ramach tegorocznego Półmaratonu rozegrano także Mistrzostwa Policji w Półmaratonie. Wśród 2855 biegaczy, którzy ukończyli tegoroczny bieg znalazło się 87 policjantów i policjantek. Najlepszymi okazali się:

Wśród kobiet:

1. Edyta Marciniak (KMP w Kaliszu, czas 01:41:40)

2. Joanna Woźniak-Cieślar (KMP w Żarach, czas 01:43:15)

3. Marta Witke (KMP w Poznaniu, czas 01:45:25) – absolwentka Szkoły Policji w Pile z 2011 r.

Wśród mężczyzn:

1. Paweł Piotraschke (Szkoła Policji w Słupsku, czas 01:12:52) – absolwent Szkoły Policji w Pile z 2004 r.

2. Adam Thiel (KPP w Lęborku, czas 01:14:51)

3. Artur Piotrowski (KWP w Radomiu, czas 01:24:50)

Zwycięzcy otrzymali puchary ufundowane przez Komendanta Głównego Policji, który w latach 1985-1986 był słuchaczem pilskiej Szkoły Policji i ukończył w niej kurs dla referentów operacyjno - dochodzeniowych). Ponadto, z okazji Jubileuszu 60-lecia powołania pilskiej Szkoły Policji, uhonorowano jej najlepszego reprezentanta, którym okazał się podkom. Mateusz Pałys z czasem 01:26:38. Puchary i nagrody wręczyli zawodnikom komendant szkoły insp. Jerzy Powiecki iKierownik Zakładu Interwencji Policyjnych mł. insp. Sylwester Urbaniak.

Wyniki poszczególnych klasyfikacji dostępne są na stronie internetowej www.pila.halfmarathon.pl.

Tagi: sport, biegi

powrót
drukuj