Informacyjny Serwis Policyjny

Komisarz Fabian Rogala powołany na stanowisko komendanta gorzowskiej Policji

Zamieszczony Data publikacji 05.01.2018
Komendant Wojewódzki Policji w Gorzowie Wlkp. insp. Jarosław Janiak, 5 stycznia 2018 roku powołał na stanowisko komendanta Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wlkp. kom. Fabiana Rogalę. To doświadczony policjant, który wiele lat spędził w gorzowskiej jednostce.

5 stycznia 2018 roku podczas uroczystej zbiórki w gorzowskiej komendzie, Komendant Wojewódzki Policji w Gorzowie Wlkp. insp. Jarosław Janiak powołał na stanowisko szefa gorzowskiej Policji kom. Fabiana Rogalę.

Komisarz Fabian Rogala wstąpił do Policji w 1993 roku. Od 8 lat zajmuje stanowiska kierownicze. W latach 2009-2012 był Naczelnikiem Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą gorzowskiej komendy miejskiej. Następnie ponad 2,5 roku zajmował stanowisko Naczelnika Wydziału Gospodarki Materiałowo-Technicznej KWP w Gorzowie Wlkp. W lipcu 2015 roku został mianowany Zastępcą Komendanta Miejskiego Policji w Gorzowie Wlkp.. od czerwca 2016 roku był Komendantem Powiatowym Policji w Sulęcinie, a od listopada 2017 pełnił obowiązki komendanta w Gorzowie Wlkp.

Komisarz Fabian Rogala przez większość zawodowej kariery związany jest z gorzowską jednostką. Posiada bogate doświadczenie w zarządzaniu zasobami ludzkimi. Wielokrotnie wyróżniany i nagradzany przez przełożonych oraz odznaczony Srebrnym Medalem za Długoletnią Służbę oraz Brązową i Srebrną Odznaką „Zasłużony Policjant”.

Podczas dzisiejszej uroczystości Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak zaznaczył, że „to ważny dzień, kiedy jednostkę obejmuje nowy dowódca. Będzie on odpowiadał za realizację zadań i spełnianie oczekiwań mieszkańców miasta i powiatu gorzowskiego. Te oczekiwania wobec Policji są wysokie. Na każdym odcinku, gdzie będę mógł wspierać działania komendanta i policjantów, będę to czynił”

Komendant Wojewódzki Policji w Gorzowie Wlkp. insp. Jarosław Janiak zaznaczył: „oceną pracy policjantów będzie przede wszystkim opinia mieszkańców, którzy wskażą, jak wysokie jest zaufanie do funkcjonariuszy. Kom. Fabian Rogala jest doświadczony i merytorycznie przygotowany do pełnienia funkcji komendanta gorzowskiej jednostki”.

Kom. Fabian Rogala, Komendant Miejski Policji w Gorzowie Wlkp. powiedział: „to dla mnie wielki zaszczyt i honor, ale także wyzwanie. Gorzowska jednostka jest moją macierzystą i znam funkcjonariuszy, z którymi będę współpracował. To dzięki ich ciężkiej pracy miasto Gorzów i powiat gorzowski będą nadal miejscem bezpiecznym. Liczę także na współpracę z władzami samorządowymi, służbami mundurowymi, prokuraturą, sądami i pozostałymi instytucjami. Państwa wsparcie na rzecz bezpieczeństwa społeczeństwa jest nieocenione”.

Komendant Rogala jako priorytety określił walkę z przestępczością pospolitą, a także częstsze kontrole kierowców pod kątem obecności w ich organizmie środków odurzających. Zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym jest jednym z najważniejszych aspektów pracy Policji. Chcemy podnosić jakość pracy poprzez doskonalenia zawodowe policjantów.


 

Przebieg służby:

 

-28.12.1993 r. – przyjęty do służby w Policji na stanowisko aplikanta Sekcji Prewencji Komisariatu III Policji w Gorzowie Wlkp. KRP w Gorzowie Wlkp.

-01.05.1994 r. – policjant Sekcji Prewencji Komisariatu III Policji w Gorzowie Wlkp. KRP w Gorzowie Wlkp.

-01.10.1995 r. – st. asystent Sekcji Operacyjno-Dochodzeniowego Komisariatu III Policji KRP w Gorzowie Wlkp.

-01.02.1996 r. – starszy policjant na Sekcji Operacyjno- Dochodzeniowej Komisariatu III Policji w Gorzowie Wlkp. KRP w Gorzowie Wlkp.

-01.09.1998 r. – starszy asystent Sekcji Kryminalnej Komisariatu III Policji KRP w Gorzowie Wlkp.

-15.02.1999 r. – młodszy specjalista Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego Komisariatu I Policji KMP w Gorzowie Wlkp.

-01.07.2000 r. – detektyw Sekcji Dochodzeniowo Śledczej Komisariatu Policji I KMP w Gorzowie Wlkp.

-01.10.2003 r. – specjalista Zespołu do Walki z Przestępczością Przeciwko Własności Intelektualnej i Przemysłowej Sekcji d/w z Przestępczością Gospodarczą KMP w Gorzowie Wlkp.

-01.03.2004 r. – Kierownik Referatu Dochodzeniowo – Śledczego Sekcji do Walki z Przestępczością Gospodarczą KMP w Gorzowie Wlkp.

-01.06.2007 r. – Naczelnik Sekcji do Walki z Przestępczością Gospodarczą KMP w Gorzowie Wlkp.

-25.02.2009r. – Naczelnik Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą
KMP w Gorzowie Wlkp.

- 13.01.2012 r. – Naczelnik Wydziału Gospodarki Materiałowo-Technicznej KWP w Gorzowie Wlkp.

- 01.07.2015 r. – Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Gorzowie Wlkp.

- 20.06.2016 r. – Komendant Powiatowy Policji w Sulęcinie

- 08.11.2017 r. – p.o. Komendanta Miejskiego Policji w Gorzowie Wlkp.

- 05.01.2018 r. – Komendant Miejski Policji w Gorzowie Wlkp.

 

sierż. szt. Grzegorz Jaroszewicz

video: sierż. szt. Maciej Kimet

Zespół Prasowy

foto: nadkom. Marcin Maludy

Rzecznik Prasowy

KWP w Gorzowie Wlkp.

Ładowanie odtwarzacza...
 
powrót
drukuj