Informacyjny Serwis Policyjny

Uroczyste podumowanie wojewódzkiego projektu edukacyjnego „Uczę się bezpieczeństwa”

Zamieszczony Data publikacji 20.06.2017

Dzisiaj pan Dariusz Drelich Wojewoda Pomorski i pan insp. Krzysztof Kozelan I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku podsumowali wojewódzki projekt edukacyjny „Uczę się bezpieczeństwa”. Uroczystość odbyła się w Kartuskim Centrum Kultury. Szczególnymi gośćmi byli pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 2 i nr 5 w Kartuzach oraz nr 2 w Sztumie, którzy na zakończenie projektu otrzymały daszki przeciwsłoneczne i odblaski.

20 czerwca br. o godz. 10:00 w Kartuskim Centrum Kultury w Kartuzach odbyła się uroczystość zakończenia wojewódzkiego projektu edukacyjnego „Uczę się bezpieczeństwa”. Projekt realizowany był w roku szkolnym 2016/2017, w klasach pierwszych szkół podstawowych, przez profilaktyków i dzielnicowych jednostek miejskich i powiatowych Policji województwa pomorskiego. Policjanci spotykali się z dziećmi i prowadzili pogadanki w pięciu obszarach:

-Bezpieczny w drodze do szkoły,
-Bezpieczny w czasie ferii,
-Bezpieczny w domu,
-Bezpieczny w sieci,
-Bezpieczny w czasie wakacji,

Uczestnicy spotkania otrzymali daszki przeciwsłoneczne oraz elementy odblaskowe. Specjalne podziękowania I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku insp. Krzysztof Kozelan skierował do Partnerów Projektu: pana Dariusza Drelicha - Wojewody Pomorskiego, pana Marcina Gargasa - Prezesa Fundacji Lotos oraz zdeklarowanego do współpracy w kolejnym roku szkolnym Zastępcy Pomorskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Piotra Sochy. W uroczystości wzięły również udział: pani dr Jolanta Jakubowska – Zastępca Dyrektora ds. Artystycznych Liceum Plastycznego w Gdańsku oraz uczennica tej szkoły - Tatiana Kotłowska, która wykonała autorskie ilustracje i postacie „Zuzi i Marcela” do projektu.

Na zakończenie uroczystości, dzieci, w ramach wdzięczności, wręczyły Panu Wojewodzie i Panu Komendantowi, własnoręcznie wykonane medale.

Źródło: KWP Gdańsk

 

  • Dariusz Drelich insp. Krzysztof kozelan
  • insp. Krzysztof Kozelan oraz Dariusz Drelich z dziećmi
  • insp. Krzysztof Kozelan I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku z dziećmi
  • UCZESTNICY UROCZYSTOŚCI
powrót
drukuj